Українцям надсилають повістки у Viber і штрафують за неявку у ТЦК: як потрібно діяти у таких випадках

Українцям надсилають повістки у Viber і штрафують за неявку у ТЦК: як потрібно діяти у таких випадках

Відповідно до українського законодавства, повістка є правильно врученою, якщо документ містить всі необхідні дані та видається громадянину особисто в руки уповноваженою особою. Якщо виклик до ТЦК надсилається через імейл, месенджери, поштові скриньки, такі повістки не вважаються дійсними.

Незважаючи на це, почастішали випадки, коли чоловікам не тільки надсилають повістки у Viber, але й притягують до відповідальності за ігнорування відповідних викликів. Про один з таких випадків повідомив адвокат Володимир Крекотень в Instagram, пише РБК-Україна.

Штраф за неявку у ТЦК за повісткою у Viber – чи є він законним

Адвокат навів як приклад одну з реальних судових справ. ТЦК направила повістку чоловікові у Viber, але той не прийшов у назначене місце та час.

“За неявку до ТЦК по повістці, що надіслана у Viber, дійсно можна отримати штраф у розмірі 5100 грн. Розповідаю, як це діє на основі реальної справи”, – каже юрист.

Чоловіка було притягнуто до адміністративної відповідальності зі штрафом в розмірі понад 5 тисяч гривень. При цьому, в порушення вимог чинного законодавства, він не був присутній під час складання проти нього протоколу та з протоколом його не ознайомлювали, копію не надавали.

Крім того, у ТЦК виписали штраф чоловіку, не маючи інформації, чи це дійсно його номер телефону і чи дійсно він отримав повістку.

“Людина про це дізналась, подала до суду і той визнав, що дії ТЦК є незаконними”, – розповів адвокат.

У суді визнали, що постанова була винесена на підставі протоколу, який склали з порушеннями вимог закону, та підлягає скасуванню, оскільки:

справа про адміністративне правопорушення розглянута ТЦК без перевірки обставин, чи було сповіщено особу про час і місце розгляду справи;
чоловік був позбавлений можливості надати пояснення по суті правопорушення;
чоловікові не було роз`яснено його процесуальні права, не було ознайомлено з протоколом.
Отже, така постанова є незаконною.

“А знаєте, що тут найгарніше? На підставі таких постанов людей називають ухиляннями і вносять їх персональні дані у якісь бази”, – додав Володимир Крекотень.

У подібних ситуаціях адвокат радить українцям не боятись відстоювати свої права й оскаржувати незаконні постанови про штраф у суді.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.