В Україну повертаються докарантинні податкові перевірки: до чого готуватися з 1 грудня

В Україні відновляться податкові перевірки, які були скасовані ще під час карантинних обмежень. Йдеться про перевірки бізнесу. Вже з 1 грудня рейди контролерів почнуть піднімати робочу документацію за останні 7 років та штрафувати підприємців у разі виявлення порушень.

В Україну повертаються докарантинні податкові перевірки: до чого готуватися з 1 грудня – today.ua
Оновлені жорсткі правила податкових перевірок прописані в новому законі, нещодавно прийнятому Верховною Радою.

З початку війни в Україні було запроваджено мораторій на документальні перевірки всіх компаній, окрім тих, хто займається підакцизною продукцією, гральним бізнесом, фінансовими платіжними послугами, але питання їх повернення обговорювалося давно.

Скасування податкового мораторію стало одним із пунктів, на які підписалася Україна у меморандумі з МВФ. Його виконання пов’язане із наданням Фондом третього кредитного траншу для нашої країни. Тому варіанта відкладати перевірки у влади не було.

Хто підпаде під податкові перевірки з 1 грудня
Платники податків, які мають рівень сплати податку на прибуток або ПДВ на 50% нижче, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;
Платники податків, дебіторська заборгованість яких перевищує кредиторську більш ніж удвічі;
Платники податків, чия загальна сума видатків, відображених у податковій декларації про майновий стан та доходи, становить 75% або більше суми загального річного доходу для фізичних осіб-підприємців на загальній системі, у яких річний дохід понад 10 мільйонів гривень;
Платники податків, які нараховують заробітну плату у розмірі менше, ніж середня заробітна плата у відповідній галузі у відповідному регіоні.
В Україну повертаються докарантинні податкові перевірки: до чого готуватися з 1 грудня

Більше того, податківцям з 1 грудня дозволять проводити необмежену кількість перевірок бізнесу, у тому числі й позапланових (з окремих підстав). Контролюючі органи зможуть прийти на позапланову перевірку, використовуючи будь-яку із 27 підстав, передбачених статтею 78 ТК України.

Відбиратимуть претендентів на перевірки за результатами роботи бізнесу у 2021 році, тобто ще довоєнного періоду. Крім того, у план-графік перевірок можуть бути включені не тільки компанії, які станом на дату проведення перевірки здійснюють діяльність у певних сферах, а й працювали в них раніше.

Хто не підпаде під податкові перевірки з 1 грудня
Винятки зробили для юридичних осіб, зареєстрованих на окупованих територіях, територіях, де ведуться активні дії та територіях можливих військових дій. Там все ще діятиме мораторій на перевірки.

Щодо ФОПів, то для платників єдиного податку першої та другої груп мораторій спочатку хотіли скасувати з відстрочкою — з 1 серпня 2024 року, проте продовжили його дію до 1 грудня 2025 року. Таким чином, малий бізнес податківці поки що не чіпатимуть.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.