Український уряд розробив нову стратегію формування зарплат із урахуванням гендерного чинника. Згідно з цією стратегією, Україна зобов’язується за 7 років скоротити розрив у зарплаті чоловіків та жінок. Щоправда, за такий відрізок часу його не буде повністю подолано, але він стане значно меншим.
В Україні оголошено нову стратегію формування зарплат: які цифри заклав уряд – today.ua
Про нову стратегію, спрямовану на скорочення гендерного розриву в оплаті праці, заявила перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
На сьогодні у більшості країн світу існує відчутний розрив в оплаті чоловічої та жіночої праці. Чоловіки в середньому одержують на 20% більше. Не йдеться, звичайно, про різницю в оплаті в різних галузях. Цілком природно, що жінка-продавець не може отримувати стільки ж, як чоловік, який працює в шахті. Проте, навіть в одній галузі, виконуючи однакову роботу з чоловіками, жінки, як правило, отримують менше.
Тут спрацьовують ґендерні стереотипи, які формувалися тисячоліттями, коли чоловік був добувачем, а жінці відводилася роль домогосподарки. Проте суспільство давно відійшло від такого розподілу ролей. Жінки працюють із чоловіками на рівних у багатьох галузях. Ба більше, щоб отримати вищу посаду, жінці доводиться бути вищою у професійному рівні, ніж чоловікові. Бо якщо їхні скіли приблизно однакові, то посада дістанеться чоловікові.
Однак зараз у Європі взялися за скорочення ґендерного розриву в оплаті праці та подолання стереотипів. Приєдналася до цього процесу й Україна. На заході, присвяченому презентації цієї стратегії, виступила й перша леді України Олена Зеленська.
Згідно з розробленою стратегією, за 7 років (до 2030 року) розрив в оплаті чоловічої та жіночої праці Україна береться скоротити на 5%, розповіла Олена Зеленська. Із нинішніх 18,6% його мають скоротити до 13,6%.
Впровадження цієї стратегії допоможе досягти таких цілей:
удосконалити українське законодавство щодо рівної оплати праці;
сприяти подоланню стереотипів та дискримінації щодо професій за гендерною ознакою;
створити сприятливі умови для поєднання сімейних та професійних обов’язків жінок.
Шукайте деталі в групі Facebook