Рада внесла правки до бюджету-2023: дефіцит становить понад 2 трильйони гривень

Верховна Рада внесла поправки до бюджету-2023. Головний кошторис країни побив одразу два знакові рекорди: витрати бюджету вперше становитимуть майже 3,4 трильйона гривень, і дефіцит бюджету вперше перевищив 2 трильйона гривень. При цьому витрати бюджету було збільшено на 322,6 мільярда гривень. Причому левова частка збільшення дісталася Міноборони.

Рада внесла правки до бюджету-2023: дефіцит становить понад 2 трильйони гривень – today.ua
Про те, як депутати за три місяці до закінчення року змінили головний кошторис країни, розповіли, зокрема, нардепи Роксолана Підласа та Ярослав Желєзняк.

Так, голова парламентського бюджетного комітету Підласа також встановила своєрідний рекорд: вона простояла на трибуні українського парламенту понад 11 годин, заслуховуючи претензії щодо бюджету від колег. Попередній рекорд стояння на трибуні значно коротший. Він становив майже 7 годин. Рівно стільки знадобилося свого часу нинішньому міністру агрополітики Миколі Сольському, коли він відстоював законопроект щодо відкриття ринку землі.

“Після 11,5 години “інтелектуальних дискусій” (з нульовим результатом – тому що в законопроекті не відбулося жодних істотних змін) ми ухвалили у 2 читанні і в цілому проект закону про державний бюджет 2023, який виділяє 303 млрд гривень на потреби оборони”, – Написала Підласа.

Зрештою, із понад 1000 запропонованих правок Рада ухвалила лише 10. Завдяки прийнятим поправкам до бюджету-2023 держава зможе повною мірою виконати свої зобов’язання перед військовими. Якби витрати на виплати військовим не збільшили, то грошей вистачило б лише на виплату грошового забезпечення за жовтень. А на виплату бойових доплат, а також на зарплату за наступні два місяці грошей не було й поготів.

Таким чином, бюджет поточного року остаточно затверджено з дефіцитом понад 2 трильйони гривень. Для тих, хто не дуже товаришує з великими числами, пояснимо: 1 трильйон – це мільйон мільйонів, число з 12 нулями.

За словами нардепа Ярослава Железняка, головні статті, за якими збільшено витрати бюджету, виглядають таким чином:

Міноборони (+211 млрд. грн.);
МВС (+79 млрд. грн.);
Мінсоцполітики (+16,5 млрд. грн.);
МЗС (+1,3 млрд. грн.);
Мінстратпром (+4,3 млрд. грн.);
СБУ (+4,2 млрд. грн.);
ГУР (+2,5 млрд грн);
Міносвіти (+572 млн. грн.);
ДССІ (+570 млн грн);
Служба зовнішньої розвідки (+500 млн. грн.);
УДО (+230,5 млн грн);
Міненерго (+350 млн. грн.).

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.