Кінця війни в Україні не видно: уряд вирішив підвищити витрати на озброєння у 2024 році

Війна в Україні, зважаючи на все, триватиме ще довго. Український уряд ухвалив рішення про різке підвищення витрат на озброєння у 2024 році. Вони становитимуть 1,5 млрд доларів США.

Кінця війни в Україні не видно: уряд вирішив підвищити витрати на озброєння у 2024 році – today.ua
Про нові витрати на озброєння та нові перспективи українського ВПК розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Сьогодні український ВПК переживає нове народження. Ми запускаємо нові виробництва. Розширюємо ті, які давали результати аж до початку повномасштабного вторгнення. Інвестуємо у нові технології та розробки. Працюємо з партнерами”, – заявив прем’єр.

Україна планує розгорнути на своїй території виробництво багатьох видів озброєння. Звісно, за допомогою західних партнерів. Наступного року стартують підготовчі роботи щодо налагодження виробництва продукції оборонного призначення. На це у проекті бюджету-2024 передбачено 55,8 млрд грн. Це у 7 разів більше, ніж було закладено на поточний рік.

При цьому Денис Шмигаль зазначив, що українські оборонні підприємства залишаються однією з головних мішеней агресора. Так, з початку війни російським військовим вдалося вразити ракетними ударами 37 оборонних підприємств.

Проте ми не маємо іншого виходу, окрім як нарощувати виробництво власного озброєння. Те, що реально налагодити вже найближчим часом, – це виробництво власних безпілотників. Вже цьогоріч розпочато експериментальне виробництво кількох типів БПЛА. Тому перехід до серійного виробництва – це лише питання кількісних змін, а не освоєння нових технологій.

Кінця війни в Україні не видно: уряд вирішив підвищити витрати на озброєння у 2024 році

Україна також вже розпочала співпрацю із західними партнерами щодо відновлення їхньої військової техніки на наших підприємствах. Крім того, наші фахівці спільно із західними опрацьовують питання щодо створення в Україні ліній з виробництва зброї повного циклу, а також щодо виробництва боєприпасів та окремих елементів для західної військової техніки.

“Зараз, як ніколи, ми потребуємо ефективної роботи державних оборонних підприємств, заводів та бюро. Україна щомісяця тільки нарощує темпи виробництва військового озброєння та техніки. Можна сказати, хто посіяв вітер, той пожне бурю”, – процитував прем’єр афоризм зі Старого Завіту.

Отже, зважаючи на все, українська влада налаштована на тривалу війну, оскільки наочно – явна мілітаризація економіки. Звичайно, цей процес запізнився, принаймні, на рік. Але торік, очевидно, ще не було визначеності щодо термінів цієї війни. Тепер багато військових експертів говорять про тривале військове протистояння.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.