Стало відомо, що буде із зарплатами військових наступного року

Наступного року на фінансування оборони країни витратять 1,69 трильйона гривень. Це становить 54% від загальної цифри бюджетних видатків. І це – практично вся сума, яку буде зібрано до бюджету за рахунок внутрішнього ресурсу України. При цьому 63% оборонних видатків підуть на зарплати військовим.

Стало відомо, що буде із зарплатами військових наступного року – today.ua
Про це стало відомо з проекту бюджету-2024 та пояснювальної записки до нього.

Отже, видаткова частина бюджету-2024 становить 3,1 трлн гривень. При цьому на потреби оборони країни мають намір витратити 1,69 трлн. гривень. Це становитиме 54% від усіх бюджетних видатків. Практично на оборону підуть усі гроші, які будуть зібрані до бюджету України. Це і податки, і дивіденди держпідприємств та ще різні дрібні джерела доходів.

При цьому левова частка грошей, виділених на оборону, піде на матеріальне заохочення військовослужбовців: зарплати та доплати. Виплати військовим становитимуть 1,07 трлн гривень (63%) від усього оборонного бюджету.

Тобто на зарплати військовим піде більше грошей, ніж на виробництво та закупівлю нової техніки, а також на ремонт і модернізацію озброєння. Витрати на техніку – це друга за величиною стаття видатків, на яку передбачено 311 млрд гривень.

Витрати на паливно-мастильні матеріали та речове забезпечення становитимуть 61 млрд гривень. А на харчування військовослужбовців витратять 30 млрд (сподіваємося курячих яєць за ціною Фаберже там більше не буде, – авт.).

Загалом у Міноборони кажуть, що витрати на зарплату військовим будуть такими ж, як і минулого року. Це опосередковано свідчить про те, що додаткового призову до ЗСУ не передбачається. Мобілізацію проводитимуть лише у рамках поповнення втрат у військових підрозділах.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.