В уряді зробили заяву щодо виплат біженцям, які повернуться з-за кордону в Україну

Біженці, які перебували за кордоном і зараз повертаються додому в Україну, отримуватимуть виплати як внутрішньо переміщені особи. Вони можуть бути певні, що без підтримки української держави не залишаться.

В уряді зробили заяву щодо виплат біженцям, які повернуться з-за кордону в Україну – today.ua
Про це заявила в ефірі загальнонаціонального марафону віце-прем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Сьогодні мільйони українських біженців перебувають за кордоном – у країнах ЄС і не лише. При цьому хтось із них уже знайшов собі роботу за кордоном, а хтось і збирається будувати там своє подальше життя. Однак багато українців хочуть повернутися додому, але поки що не наважуються на від’їзд через невизначеність. Люди не знають, чи зможуть відразу знайти собі роботу тут, в Україні, щоб утримувати себе та свою родину.

Українська держава підтримає біженців, які повертатимуться з-за кордону, запевнила Ірина Верещук. Вони отримають статус ВПО і отримуватимуть допомогу від держави як переселенці. Звичайно, розмір цієї допомоги невеликий – лише по 2000 гривень на дорослого та по 3000 на дітей або інвалідів, проте це краще, ніж нічого.

Наразі в уряді готують зміни до постанови, якими передбачать питання про виплати біженцям, що повернулися додому. Щоправда, такі виплати не розпочнуться з першого дня, як тільки людина перетне кордон. Але йдеться не про тривалий термін: очікування може затягтися максимум до місяця.

“Ми обговорюємо питання 15-30 днів, це той термін, після якого людям відновлять виплати, якщо людина повернулася жити. А також у нас є ще один напрямок. Наприклад, людина виїхала з Маріуполя відразу в 2022 році в Європу і проживала там, але хоче повернутися, і таким людям теж будуть нараховувати виплати. Ми хочемо, щоб люди поверталися і знали, що можуть тут розраховувати на допомогу від держави”, – запевнила чиновниця.

При цьому вона також нагадала, що зараз відбувається верифікація внутрішніх переселенців, які отримують допомогу від держави. Деякі отримувачі вже позбавлені виплат, проте це не є масовим явищем. Понад 80% із півтори тисячі переселенців, яких перевірили з початку вересня, зберегли свої виплати.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.