У Кабміні знають, коли скінчиться війна в Україні: з’явився прогноз уряду

Війна в Україні, принаймні її активна фаза, повинна скінчитися до другого півріччя 2024 року. Із другої половини наступного року має початись активне відновлення економіки країни і збільшення надходжень до бюджету. Таким чином, за підсумками 2024 року українська економіка має зрости на 5%.

У Кабміні знають, коли скінчиться війна в Україні: з’явився прогноз уряду – today.ua
Принаймні, такий прогноз Мінекономіки заклало в основу бюджету на наступний рік. У документі чітко прив’язують успіхи економіки до успіхів на фронті і закінчення воєнних дій. Причому йдеться не конкретно про остаточне закінчення війни, а про завершення її активної фази. У прогнозі зазначають, що це залежатиме від успішного наступу української армії.

“Подальший економічний розвиток України залежить від тривалості та активної фази воєнних дій… Завдяки воєнним успіхам українських захисників і захисниць значне зниження безпекових ризиків очікується з другої половини 2024 року, що позитивно позначиться на показниках економічного і соціального розвитку України на 2025-2026 роки”, – ідеться в прогнозі Мінекономіки.

Як уже відомо, уряд затвердив і подав на розгляд у парламент проект бюджету-2024. Видаткова частина бюджету дорівнює 3 трлн 108,2 млрд грн. Причому майже половину цих видатків планується забезпечити за рахунок грошей, що надійдуть від міжнародних партнерів. Тобто 1 трлн 746,3 млрд грн Україна має заробити сама за рахунок податків, а ще 1 трлн 593,6 млрд грн нам мають дати у вигляді грантів або кредитів.

При цьому уряд планує наступного року отримати майже на чверть (на 23,3%) більше власних доходів у бюджет, ніж буде отримано цьогоріч. Очевидно цього розраховують досягти за рахунок повернення довоєнних податків для бізнесу, а також із інших джерел. Водночас, видаткову частину бюджету планують зменшити на 2,5% порівняно до видатків 2023 року. За рахунок цього дефіцит бюджету в наступному році буде на 20,7% або на 417 млрд грн меншим, ніж цьогоріч.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.