Українок, які не стали на військовий облік, каратимуть
З 1 жовтня, жінки, які не зареєструються на військовий облік, нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність. Це стосується насамперед жінок з медичною або фармацевтичною освітою. Про це пише “24 канал”.
За словами адвоката Галини Токмач, якщо жінка проігнорує запрошення та не з’явиться до Територіального центру комплектування (ТЦК) без поважних причин, їй загрожує адміністративна відповідальність. Вона може бути оштрафована на суму від 850 до 1700 гривень.
Крім того, є кримінальна відповідальність за ухилення від військового обліку після попередження, виданого керівником ТЦК. У такому разі жінці, яка ухиляється від військового обліку, загрожує штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного року. Важливо відзначити, що реєстрація на військовий облік не означає, що жінку буде негайно відправлено на фронт.
“У будь-якому випадку взяття на військовий облік не означає мобілізацію. Тим більше не варто забувати про ВЛК (можливо, ви взагалі за станом здоров’я непридатні до військової служби)”, – повідомила адвокат.
Зміни до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” набудуть чинності з жовтня та торкнуться лікарів, медсестер та фармацевтів, які не досягли віку 60 років та мобілізуються залежно від свого стану здоров’я, який визначатиметься Військово-Медичною Комісією.
Жінки, зайняті професійною діяльністю, пов’язаною з військовою сферою, за бажанням зможуть стати на військовий облік у військкоматах, але це залежатиме від їхнього власного рішення.
Жінки, включені до списку військовозобов’язаних, матимуть ті самі обов’язки, що й чоловіки. Вони мають стати на військовий облік, проходити підготовку до служби та повідомляти військкомати про будь-які зміни, пов’язані з місцем реєстрації/проживання, сімейним становищем, інвалідністю тощо.
Шукайте деталі в групі Facebook