Уряд Чехії пропонуватиме українським біженцям повернутися додому – за гроші

Уряд Чехії має намір продовжити українським біженцям період перебування в цій країні. Їм продовжать період користування статусом тимчасового захисту. Водночас, Чехія заохочуватиме повернення українців на батьківщину. Чехи навіть готові заплатити українцям, аби ті поверталися додому.

Уряд Чехії пропонуватиме українським біженцям повернутися додому – за гроші – today.ua
Такі зміни готує Чехія у правилах, що стосуються мігрантів, і зокрема, українських біженців.

Зокрема, на засідання чеського уряду, яке відбудеться вже 13 вересня, буде винесено питання щодо перебування українських біженців у Чехії. Уряд має намір продовжити їм статус тимчасового захисту до кінця березня 2025 року. Крім того, буде розглянуто питання щодо фінансової допомоги біженцям, що мають статус тимчасового захисту, але виявили бажання повернутися на батьківщину.

Буде встановлено максимальну суму допомоги, яку можуть виплатити біженцю від чеського уряду, щоб він повернувся на батьківщину. Звичайно, будуть обмеження на виплату такої допомоги. Нею можна буде скористатися лише один раз. І при цьому охочі мають це зробити не пізніше, ніж за три місяці до закінчення права на тимчасовий захист. Тобто українці зможуть скористатися цією фінансовою допомогою до кінця 2024 року.

Водночас, згідно з опитуваннями, 52% біженців, які прибули до Чехії після початку повномасштабного російського вторгнення, хочуть залишитися в цій країні, отримавши посвідку на проживання. У разі, якщо вони хочуть отримати довгострокову візу, їм доведеться повернути половину тієї суми, яку їм дадуть для повернення в Україну.

До речі, за інформацією чеського МВС, на сьогоднішній день у цій країні перебуває 360 тисяч українців. Тобто приблизно 180 тисяч наших співгромадян можуть залишитися в цій країні на постійне проживання.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.