Хочуть повернути нульове розмитнення авто: хто зможе скористатися

З квітня по червень 2022 року в Україні діяли умови пільгового розмитнення ввезених авто. Однак уже в липні їх скасували та знову ввели обов’язкову сплату податків на імпортні машини. Проте зараз в Україні знову з’явилася пропозиція повернути пільги. Про це йдеться в законопроєкті №9209.

Що може змінитися в розмитненні авто

Ініціатори законопроєкту пропонують скасувати податок на розмитнення для кількох категорій людей, які постраждали від збройної агресії Росії. Зокрема йдеться про тих, чиї транспортні засоби були викрадені чи знищеними в ході бойових дій, пише ampercar.

“У ході бойових дій багато транспортних засобів, які належали фізичним та юридичним особам, були знищені, пошкоджені або викрадені. Особливо це є актуальним для територій, які знаходились (знаходяться) в епіцентрі бойових дій, або на територіях, які перебували під окупацією. Для багатьох сімей втрата автомобіля є суттєвою втратою і значним обмеженням можливостей”, – йдеться в пояснювальній записці.

Автори наголошують, що оскільки в Україні активно розвинений імпорт автомобілів, держава повинна надати підтримка постраждалим у цьому аспекті громадянам.

Хочуть повернути нульове розмитнення авто: хто зможе скористатися, фото-1
Скриншот: itd.rada.gov.ua

Скільки зараз коштує розмитнити авто

Акциз. Він розраховується за формулою: ставка (базова) х К (двигун) х К (вік машини). Під ставкою мається на увазі ставка податку в євро за одиницю транспортного засобу:

для машин з бензиновим двигуном 3000 кубічних сантиметрів – 50 євро з бензиновим двигуном понад 3000 кубічних сантиметрів – 100 євро з дизельним двигуном об’ємом до 3500 кубічних сантиметрів – 75 євро з дизельним двигуном об’ємом понад 3500 кубічних сантиметрів – 150 євро

К-двигун. Цей коефіцієнт визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в кубічних сантиметрах на 1000 кубічних сантиметрів.

К-вік. Дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва транспортного засобу до визначення ставки податку. Варто зазначити, що для нових транспортних засобів і засобів, які використовувалися до одного повного календарного року цей коефіцієнт дорівнює один. Для транспортних засобів, які використовувалися понад 15 календарних років, дорівнює 15.

Мито. Воно становить 10% від ціни автомобіля, яка вказана в документах на транспортний засіб. У деяких випадках митниця може засумніватися в об’єктивності заявленої ціни та вимагати проведення експертизи. У результаті оцінювальна вартість автомобіля може істотно зрости, але це рішення можна оскаржити.

ПДВ. Податок на додану вартість дорівнює 20% від суми акцизу, мита та ціни автомобіля.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.