Як не захворіти на рак: п’ять факторів, що впливають на наше здоров’я

Онкологія одне з найпоширеніших захворювань, процес лікування якої часом буває згубнішим за саму хворобу. Відсоток українців, які страждають на рак, зростає з кожним роком. Проте вчені впевнені, що є п’ять речей, які кожен може змінити зараз, щоб убезпечити себе.

Як не захворіти на рак: п’ять факторів, що впливають на наше здоров’я – today.ua
Відмова від куріння та алкоголю та спорт – це не єдині добрі звички, які можуть захистити людину від розвитку онкологічного захворювання. Фахівці виділяють щонайменше п’ять факторів, які впливають на здоров’я людини.

Також треба розуміти, що немає панацеї, яка у 100% випадків захистить нас від раку. Важливу роль відіграє спадковість, тому це не скасовує щорічні перевірки та консультації з лікарями. Важливо пам’ятати, що діагностувати захворювання бажано на ранній стадії, що збільшить шанси на виживання.

Однак як превентивний захід потрібно дотримуватися всіх п’яти нижче наведених звичок.

Відмовтеся від сидячого способу життя
Малорухливий спосіб життя – біч нашого суспільства. Робота за комп’ютером, дорога на авто чи автобусі, вечеря та відпочинок перед телевізором. Однак це негативно впливає на здоров’я та збільшує ризик розвитку двох видів раку – товстої кишки та молочної залози. Щоб цього уникнути, по можливості, потрібно збільшити активність – ходіть пішки на роботу, сходами, в магазин, робіть вечірні прогулянки перед сном, заведіть собаку, запишіться в спортзал (для багатьох діє фактор – я заплатив гроші, значить треба ходити).

Як не захворіти на рак: п’ять факторів, що впливають на наше здоров’я

Перейдіть на правильне харчування
Ожиріння є причиною багатьох хвороб – від діабету до раку. Ми те що ми їмо. Дієтологи не втомлюючись просять відмовитися від перероблених продуктів, віддаючи перевагу рослинним продуктам – овочам та фруктам, цільному зерну (нут, сочевиця, зелена гречка), бобовим та горіхам. Відмовтеся від смажених та жирних продуктів, кляру, намагаючись готувати максимально просту та корисну їжу, іноді радіючи себе читмілами.

Добре спить
Любов до відеоігор і перегортання стрічки в Інстаграм або Тіктоці, а також серіали до глибокої ночі, призводять до систематичного недосипання. Якщо спати менше 7 годин на добу, порушується робота імунної та нервової систем. Проблеми зі сном, а також робота в нічну зміну можуть призвести до раку грудей чи простати.

Раз на півроку відвідуйте стоматолога
Погана гігієна рота може призвести до кількох видів раку – порожнини рота, стравоходу та підшлункової залози. Дещо несподівано, але так і є. Крім систематичного візиту до стоматолога, важливо зберігати чистоту ротової порожнини – чистити зуби двічі на день та користуватися зубною ниткою.

Як не захворіти на рак: п’ять факторів, що впливають на наше здоров’я

Змінити екологію свого будинку
В ідеалі будинок потрібно обирати подалі від проїжджої частини, заводів та сміттєвих ям та оточений рослинністю. Якщо ж переїзд неможливий, потрібно подумати про внутрішню екологію будинку. Наприклад, магазинні освіжувачі повітря – це справжня отрута, яку ми розпорошуємо і якою дихаємо – найкраще придбати бамбукові палички з ефірною олією або натуральні аромасвічі. Те ж саме можна сказати про хімічні засоби для чищення та збирання, які можна замінити на соду, лимон та оцет. Слідкуйте за утворенням плісняви і відразу ж її позбуйтеся, а також за вологістю і сухістю в приміщенні. Якщо є тварини, частіше стерилізуйте лоток, пилососьте та обробляйте поверхні антисептичними засобами (але не потрібно страждати на шалену чистоту).

Ми самі можемо продовжити своє життя на роки, якщо будемо трохи розумнішими.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.