“З 1 серпня повістки роздадуть на вулицях саме цим чоловікам, мобілізація посилюється”: ці українці втратять право на відстрочку остаточно

“З 1 серпня повістки роздадуть на вулицях саме цим чоловікам, мобілізація посилюється”: ці українці втратять право на відстрочку остаточно

Військовозобов’язаних громадян, які придатні до військової служби за станом здоров’я та які не мають відстрочки, продовжують призивати до лав ЗСУ.

Як інформує “Главком”, при цьому напередодні Верховна Рада змінила правила надання відстрочення від мобілізації.

Раніше на відстрочку претендували особи, чиї дружини, один із батьків або батьків дружини (подружжя) мають інвалідність I або II групи. Тепер відстрочку можна отримати лише у тому випадку, якщо в сім’ї військовозобов’язаного немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

Крім того, наприкінці червня набув чинності закон, який передбачає, що військовослужбовці строкової служби можуть добровільно стати мобілізованими.

Ті військовослужбовці, у яких завершився строк дії й військова служба яких продовжена понад встановлені терміни, і які під час дії воєнного стану прослужили не менше шести місяців, за власним бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

До того ж внесли зміни до постанови, яка регулює бронь військовозобов’язаних. Тепер сфер, які можуть надати працівнику відстрочку, стало більше.

Також з 1 серпня передбачається запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків.

Як інформує “zn,ua”, в Україні існує чотири види повісток. Зараз не вручають повістки для призову на строкову військову службу, адже наразі призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань не проводиться через загальну мобілізацію.

Тож в серпні військовозобов’язані можуть отримати наступні три види повісток.

Повістка для уточнення даних. Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов’язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.

Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Які повістки вручають найчастіше

Як повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, зараз найчастіше вручають повістки з метою перевірки військово-облікових даних.

Що має бути в повістці

Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування.

У будь якій повістці мають бути вказані:

прізвище, ім’я та по батькові;

рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного;

вид повістки, дата, час та адреса куди необхідно з’явитися;

уточнення щодо необхідних документів;

назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові начальника РТЦК та СП.

Існують певні процедури вручення повісток. Нагадаємо, чи можуть вручити повістку за допомогою телефонного дзвінка або СМС-повідомлення.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.