У влади з’явилися плани щодо скасування солідарної пенсії: що буде з тими, хто не сплачує внесків до накопичувального фонду

У влади з’явилися плани щодо поступового скасування солідарної пенсії. Натомість буде лише накопичувальна пенсійна система. При цьому заявляють, що перехід від однієї пенсійної системи до іншої не буде миттєвим, буде перехідний період. Більш докладних роз’яснень влада поки наразі не дає.

У влади з’явилися плани щодо скасування солідарної пенсії: що буде з тими, хто не сплачує внесків до накопичувального фонду – today.ua
Про скасування у перспективі солідарної пенсійної системи розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону нардеп від партії Слуга народу Юрій Камельчук. Він є одним зі співавторів законопроекту про накопичувальну пенсію, а тому не з чуток знає про плани влади щодо майбутнього українських пенсіонерів.

За словами нардепа, в Україні буде здійснюватись поступовий перехід від солідарної пенсійної системи до накопичувальної, буде якийсь перехідний період.

“Пенсійна система буде змішаною спочатку, буде певний перехідний період”, – повідомив депутат.

При цьому нардеп вважає, що Україна вже неабияк запізнилася із впровадженням системи накопичувальних пенсій. Його треба було починати набагато раніше, і економічні передумови для цього були.

“Приблизно з 2002 року передумови точно були. А так існувала стара пенсійна система, яка як у „чорну дірку“ збирала ті кошти. У більшості випадків ми маємо ситуацію, що пенсіонер здебільшого — це бідна людина”, — зазначив Камельчук.

У влади з’явилися плани щодо скасування солідарної пенсії: що буде з тими, хто не сплачує внесків до накопичувального фонду

В ідеалі в країні має залишитися лише накопичувальна пенсія, а солідарна піде в минуле, переконаний нардеп.

Він також вважає, що механізм накопичувальних пенсій буде цілком дієвим. Тобто накопичені кошти не лежатимуть на рахунку власника мертвим вантажем, а інвестуватимуться у прибуткові проекти, що дозволить їм не знецінитися та зберегти свою купівельну спроможність.

“Кошти не просто складаються в „накопичувальну банку“, а починають працювати”, – пояснив депутат.

Мабуть, уперше представник влади заявляє про відмову від солідарної пенсії у майбутньому. Досі в заявах влади звучало, що у майбутньому паралельно працюватимуть три гілки пенсійної системи: солідарна, накопичувальна та система недержавного пенсійного страхування. І що пенсіонер паралельно отримуватиме кошти, принаймні, з двох джерел: із солідарної системи та накопичувальної.

Якщо ж від солідарної системи відмовляться, то в такому разі незрозуміло, з яких коштів виплачуватимуть пенсію, наприклад сьогоднішнім 40-річним українцям. Акумулювати достатньо грошей на накопичувальному рахунку вони вже не встигнуть. А виплат із солідарної пенсії для них уже не буде.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.