День Героїв України 2023: свято з особливим змістом

День Героїв України 2023: свято з особливим змістом

23 травня відзначають свято на честь українських борців за свободу і незалежність – День Героїв.

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято – День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам’ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято – багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

День Героїв України – історія свята

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму.

Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.

Як відзначають День Героїв України

День Героїв зазвичай відзначають протягом тижня після свята. Для зручності масові заходи переносять на найближчу до дати суботу та неділю.

У 2023 році, в умовах воєнного стану, кожне місто саме вирішуватиме, як саме відзначати Свято Героїв. У багатьох містах в цей день проходять пам’ятні заходи на честь загиблих у війні, а також покладають квіти біля пам’ятників героям України.

Раніше ми розповідали, коли відзначають День Європи в Україні.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.