Повістка через родичів: юристка пояснила законність такого вручення

Повістка через родичів: юристка пояснила законність такого вручення

Належне вручення повістки передбачає особистий підпис про її отримання військовозобов’язаним.

Адвокатка Вікторія Кравченко стверджує, що повістка до територіального центру комплектування та соціальної підтримки не може вважатися належно врученою, якщо замість військовозобов’язаного її отримав родич. Навіть у тому випадку, якщо він постійно проживає разом з такою людиною.

Про це вона розповіла у своєму YouTube-каналі.

Юристка нагадала, що за правилами військового обліку, призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання, тобто не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного ТРЦ і СП.

Водночас вона змоделювала ситуацію, коли чоловік та дружина на межі розлучення, але офіційно ще перебувають у шлюбі, тобто є родичами, та, очевидно, проживають разом. Мовляв, у такому разі дружина на емоціях може погодитися на отримання повістки, щоб, наприклад, помститися чоловікові.

Вікторія Кравченко стверджує, що вручення повістки не може вважатися належним, якщо замість військовозобов’язаного її отримав родич, оскільки цей документ передбачає особистий підпис конкретної особи.

“Це документ, який виписують на конкретну особу, конкретного чоловіка, і ось там внизу вказано особистий підпис громадянина. Увага – особистий підпис громадянина, а не дружини, матері, баби, батька, сина, дочки, брата і так далі”, – наголосила юристка.

Тож вона звернулася до родичів військовозобов’язаних з проханням бути чесними у тому разі, якщо їм пропонують підписатися за іншу людину.

“Якщо не хочете відмовлятися і розписуєтеся, то ставте поряд з підписом своє прізвище, ім’я та по батькові й пишіть, хто ви є цьому чоловіку, за якого розписалися й отримали повістку”, – радить Кравченко.

Раніше юрист Максим Шинжирбаєв повідомив, що повістку можуть вручити батькам особи, якій виповнилося 18 років та яка підлягає строковій військовій службі в тому разі, якщо вони живуть разом. Однак це стосується лише призову на строкову службу, якого під час воєнного стану не оголошують.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.