В Україні продовжується війна, а відтак воєнний стан і мобілізація усіх чоловіків віком від 18 до 60 років.
Відмовитися від повістки загрожує отримати штраф, а не з’явитися на мобілізацію до лав ЗСУ — кримінальну відповідальність. Однак є декілька причин через які ви можете відмовитися від документа. Про це розповів адвокат Сергій Гула.
Повістка без печатки
За словами експерта, якщо на повістці не має печаток, то ця повістка не є дійсною. Таке, за словами Гули, траплялося у маленьких населених пунктах. там виписували повістки, але без печаток. Документ має бути закріплений. Якщо це не так, то можна говорити про те, що вона не є належною та законною.
Повістка без підпису військового комісара
Також були випадки, коли не було у повістці підпису уповноваженої особи. Тоді навіть за наявною печаткою вона вважається незаконною.
Неправильні дані в повістці
Це ще одна підстава, як і та, коли в повістці не видно половини тексту, адже тоді ви не можете ознайомитися з повною інформацією.
Документ від неуповноваженої особи
Що означає “неуповноважена особа”, це військові, які чергують на блокпостах, митники, поліцейські тощо. Повістку мають вручати представники військового комісаріату або представники органу місцевого самоврядування. Якщо документ вручає хтось інший, то ви можете сміло відмовлятися від нього.
Як правильно відмовитися від повістки
У такому випадку має бути складений відповідний акт, де будуть вказані причини відмови. Однак зверніть увагу, що це має відбуватися у присутності двох свідків.
Шукайте деталі в групі Facebook