“Долар відмовляються приймати в банках і обмінниках”: названо причини, через які потерпають українці

“Долар відмовляються приймати в банках і обмінниках”: названо причини, через які потерпають українці

Українці часто стикаються з проблемами, коли намагаються здати в банках та обмінниках застарілі та пошкоджені банкноти. У Нацбанку повідомили, які долари не вдасться обміняти. Це готівка, яка має відразу кілька пошкоджень, сильно зношена, має плями фарби, великі розриви, а також та, яку випустили раніше 1996 року.

Як інформує “biz today.ua”, обмінники просто не приймуть такі долари на обмін, а банки погодяться зробити його. Однак послуга обійдеться недешево – доведеться сплатити від 5% до 50% комісії. Якщо у банківських установах відмовляться обміняти купюри, є ще один варіант – звернутися безпосередньо до НБУ.

Обміном американської валюти займаються лише іноземні банки, тому потрібно від одного до кількох місяців, щоб пошкоджені банкноти відправили за кордон на експертизу та схвалили процедуру.

Як обмінюють пошкоджені купюри

Заміни зіпсованих банкнот називається інкасо. Українські банки співпрацюють з іноземними фінансовими установами, які приймають пошкоджені купюри та видають натомість нові аналогічного номіналу.

У Нацбанку пояснили, що обміну підлягають навіть ті банкноти, які були порвані на частини та склеєні, з пошкодженням елементів дизайну (видалені текстові та цифрові позначення номіналу).

В українців не приймають долари в банках та обмінниках: які купюри не вдасться здати

В українських банках та обмінниках відмовляються приймати долари, випущені до 1996 року. Це пояснюється тим, що США випустили купюри з новими захисними елементами і дизайном. Тому деякі касири не можуть відрізнити фальшивку від справжньої валюти, якщо їй понад 26 років.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.