Березнева індексація пенсій: хто з українців не зможе отримати “надбавку”

Березнева індексація пенсій: хто з українців не зможе отримати “надбавку”

Виявляється, що індексація та перерахунок це абсолютно різні за своєю суттю процеси

Нинішнього місяця процедура індексації підняла пенсійні виплати українців майже на 20%. Цього разу було проіндексовано і мінімальні пенсії, такого раніше не було. На жаль, є категорії пенсіонерів, яких ця індексація не стосується.

У Міністерстві соціальної політики України заявили, що ця індексація не для всіх. Давайте дізнаємося, хто належить до таких категорій.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Мінсоцполітики.

До таких осіб належать:

– продовжують працювати і мають невеликий страховий стаж, а розмір пенсійної виплати не сягає 2,1 тисяч гривень;

– колишні працівники прокуратури;

– одержують пенсії, що перевищують максимальний розмір, визначений законом;

– одержувачі щомісячного довічного грошового тримання, у тому числі колишні судді.

Ті, хто не отримає індексацію у березні, можуть розраховувати на певне підвищення пенсій наступного місяця та влітку. Так, з 1 квітня автоматичний перерахунок пенсій отримають пенсіонери, що працюють. Тобто десь 600 тисяч українців.

З 1 липня отримають підвищення державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Їхній розмір пенсій теж підвищить на 19,7%. Тобто вони отримають так само, як і ті, що отримають індексацію цього місяця.

Як раніше пояснювала заступник міністра соціальної політики України Дар’я Марчак, індексація та перерахунок пенсії – це не одне й те саме. Потрібно розуміти, що перерахунок відбувається, коли змінюється будь-яка з умов, що враховується при нарахуванні пенсії, наприклад, грошове забезпечення або стаж, що враховується.

У той же час індексація коригує розмір пенсії відповідно до розміру інфляції в країні та рівня зростання середньої заробітної плати за попередні роки.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.