Українцям у 2023 році змінили головну умову для виходу на пенсію

В Україні у 2023 році змінили головну умову для виходу на пенсію – страховий стаж. Тепер, щоб стати пенсіонерами у 60-річному віці, потрібно накопичити щонайменше 30 років стажу. Ще 2022 року українцям потрібно 29 років страхового стажу.

Якщо громадяни України накопичили лише 20 років страхового стажу, зможуть вийти на пенсію у 63-річному віці. 65-річні українці матимуть змогу стати пенсіонерами за наявності 15 років стажу.

Якщо немає і 15 років страхового стажу роботи на офіційній роботі, не треба розраховувати на пенсійні виплати. Їм прийдеться задовольнятися мізерною соціальною виплатою. І те, вона стане доступною з 65-річного віку. Таким людям доведеться офіційно працювати, щоб одержати хоча б 15-річний страховий стаж.

Молодим людям в Україні бажано замислитись про пенсію з молодого віку. Однак далеко не всі можуть влаштуватися на офіційну роботу із записом у трудовій книжці. Тому вони роками працюють неофіційно та не роблять відрахувань до Пенсійного фонду. У такому разі пенсії, яка виплачується за солідарною системою, не буде.

Економісти радять використати нову пенсійну систему. Йдеться про накопичувальну пенсію. Уряд планує вже цього року запустити її, щоб громадяни могли самостійно накопичувати кошти і не бідувати в похилому віці.

Нагадаємо, що середня пенсія в Україні не перевищує 5000 грн. При цьому 43% від загальної кількості пенсіонерів одержують менше 3000 грн на місяць.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.