Адріано Челентано і Девід Боуї: топ-3 зарубіжних пісень і кліпів про Чорнобиль (відео)

Застиглий пост-апокаліпсис у Прип’яті і чорнобильській зоні відчуження не тільки нагадує світові про жахливу катастрофу на ЧАЕС 26 квітня 1986 року, а й викликає інтерес. Кого-то залучають розруха і живі пам’ятники трагедії, інші ж знаходять в них натхнення.

У Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, а також День пам’яті жертв аварії на ЧАЕС “Обозреватель” згадаємо п’ятірку видатних пісень і кліпів відомих зарубіжних виконавців, які присвятили свої рядки трагедії в Чорнобилі.

Адріано Челентано “Sognando Chernobyl”

Італійський ветеран поп-сцени включив в свою дискографію 11-хвилинну композицію “Sognando Chernobyl” ( “Мені сниться Чорнобиль”), головною темою якої стали техногенні катастрофи роздуми про те, куди котиться сучасна цивілізація.

“Чи зможемо ми хоч коли-небудь не дихати газами, якими і так вже заражені. Ядерними відходами, які виробляються в ім’я вільної торгівлі і глобалізації. Вони несуть рак в кожен будинок. І кожному сниться Чорнобиль”, – співає Челентано.

У свій ролик співак не став включати кадри з Чорнобиля, замінивши їх моторошними наслідками інших катастроф по всьому світу.

Девід Боуї “Time Will Crawl”

Другу пісню свого альбому “Never Let Me Down” неперевершений майстер присвятив темі забруднення навколишнього середовища і руйнування планети промисловістю. У своїх інтерв’ю Боуї неодноразово наголошував, що був натхненний аварією на ЧАЕС, після якої вирішив приділити увагу такій важливій сьогодні темі.

Pink Floyd “Marooned”

Один з найбільш популярний кліпів з використанням реальних зйомок в чорнобильській зоні відчуження та на вулицях Прип’яті. До ювілею релізу “The Division Bell”, культові англійці представили нову відеороботу до одного з треків платівки. На відео музиканти продемонстрували сучасні кадри, які поєднали з нарізкою ретро роликів, знятих в місті до катастрофи.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...