В Україні змінюють умови зняття готівки в банкоматах

Національний банк України висунув жорсткі вимоги щодо роботи банків під час можливого блекауту. Крім того, НБУ ініціював впровадження “банкоматного національного роумінгу”. Зняття готівки в банкоматах має бути максимально доступним для клієнтів усіх банків.

Як це працюватиме, і що це дасть клієнтам банків, розповіла прес-служба НБУ.

Нацбанк вимагає від усіх банків, які працюють в Україні, щоб вони визначилися з відділеннями, які продовжуватимуть роботу у разі тривалого тотального блекауту. Такі відділення мають бути у кожному регіоні, де є банк. І від кожного банку під час блекауту має бути не менше ніж 35% працюючих відділень. На базі цих банків буде створено систему Power Banking – сукупність банків, у яких можна буде отримати фінансові послуги в умовах тривалого відключення світла.

При цьому всі чергові відділення мають бути оснащені:

автономними джерелами живлення, що дозволить їм працювати незалежно від наявності електроенергії;
супутниковими засобами зв’язку;
додатковими терміналами та банкоматами;
збільшеним запасом готівки.

Крім того, вони повинні бути доукомплектовані додатковим персоналом за рахунок тих відділень, які не будуть працювати в блекаут.

Нацбанк також пропонує запровадити систему “банкоматного національного роумінгу”
Що це означає? НБУ пропонує всім банкам встановити єдині розширені ліміти та скасувати сплату додаткової комісії при знятті готівки в банкоматі “не рідного” банку.

“Це розширить можливості оперативного та зручного доступу громадян до своїх коштів. Найбільші банки вже приєдналися до цієї ініціативи”, – йдеться у повідомленні.

При цьому якщо банкомати відключаться, клієнти повинні мати можливість отримати готівку в касі банку. Адреси всіх працюючих відділень банків мають бути у широкому доступі.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.