“Страшний снігопад суне в Україну, лютого морозу не вдасться оминути”: синоптики про те, якою невдовзі буде погода

Фахівці закликають не нехтувати можливими погодними викликами, з якими, ймовірно, доведеться зіткнутися вже скоро. Варто очікувати і на снігопади, і на морози.

Як інформує “Ж-інфо”, переважно фахівці розповідають, якою буде погода на найближчі дні, але завдяки статистичним даним, які збирають з 1945 року, зараз можуть зробити прогноз на довший термін. Результати аналізу температурних показників говорять, що зима навряд чи буде лютою.

«За останні 30 років тенденція така, що зими стають короткими, сніжними та, зазвичай, на 1,5-2 градуси тепліші, ніж норма», – каже синоптик Ганна Матіш.

За останні кілька років зимою фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень. За словами синоптиків, цього року середня температура зимового періоду має бути на 1-2 градуси вищою за норму, тобто зима буде теплішою.

«Тепліша, ніж кліматична норма. Якщо брати помісячно, для грудня норма – це -1.8 градусів, а ми у цьому грудні очікуємо близько – 0-6 градусів, січень – 3 градуси, а ми очікуємо – 2 градуси, лютий – 2 градуси, а ми очікуємо -1 градус», – пояснює синоптик.

Синоптики кажуть: холодні дні з температурою -25 будуть швидко змінюватися на тепліші, тобто здебільшого ймовірні короткочасні суттєві похолодання.

«Великі температурні гойдалки. Тобто температура різко знижується навіть до – 20 і так само різко підвищується до плюсових значень. Це відбувається у дуже стислі проміжки часу», – каже синоптик Ганна Матіш.

Синоптики наголошують, що погода змінюється від різних факторів, тому більш точним є той прогноз, який складений на 10 днів вперед.

«Не сподіватися на те, що зима буде простою, запасатися теплими речами, вчасно дивитися прогнози погоди, які надаються нашим центром. Одягатися відповідно до погоди й берегти себе», – радить Ганна Матіш.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...