Влада знайшла гроші для індексації пенсій наступного року: коли і на скільки виростуть виплати

Верховною Радою нещодавно було ухвалено бюджет на 2023 рік. До другого читання було збільшено витрати на соціальні виплати. Завдяки цьому влада може твердо заявити, що наступного року буде індексація пенсій.

Про проведення індексації пенсійних виплат наступного року під час ефіру телемарафону заявила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

“Наш бюджет на 23-й рік, нарешті, затверджено. Відповідно 21 млрд додано Міністерству соціальної політики порівняно з минулим роком. І це дозволить нам говорити про збільшення коштів для пенсіонерів. Ми плануємо провести індексацію так, як ми й обіцяли, відповідно вже потихеньку будемо наповнювати цей бюджет”, – повідомила Оксана Жолнович.

Заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко на початку осені також заявив про підвищення пенсії, що відбудеться в 2023 році. Він наголосив, що, безумовно, найпріоритетнішою сферою фінансування є військовий сектор. Однак на другому місці стоїть соціальна сфера. Бюджет, який виділяється для Мінсоцполітики, буде спрямований на нарахування соціальної допомоги, субсидії, виплату та індексацію пенсій.

“Щорічна індексація пенсій відбудеться. З першого березня ми плануємо провести відповідну індексацію з урахуванням зростання інфляційних процесів, і в проекті бюджету наступного року витрати на це закладено”, – сказав Віталій Музиченко.

Чергову індексацію пенсій буде здійснено у березні 2023 року. Віталій Музиченко повідомив, що орієнтовно розмір індексації становитиме 5,4%. Звичайно, така індексація і близько не компенсує 30% інфляції, яка очікується за підсумками 2022 року, але все одно це краще ніж нічого.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.