Експертка розповіла, чим Путін шантажує Ердогана: “Це дуже небезпечна історія для Туреччини”

Одна АЕС у Туреччині уже будується, другу – планують звести.

Російський президент-терорист Володимир Путін шантажує турецького лідера Реджепа Ердогана запуском АЕС, яка наразі будується на території Туреччини компанією з РФ. Для Ердогана дуже важливо, аби Росія напередодні передвиборчої кампанія ввела станцію в експлуатацію.

Таку думку висловила в інтерв’ю ТСН.ua старша аналітикиня Центру досліджень сучасної Туреччини Євгенія Габер.

“Жарт зі сльозами на очах. На жаль, це не жарт. Варто нагадати, що в Туреччині вже будується атомна станція. Вони будують із “Росатомом” (російська компанія з атомної енергії – ред.). Право власності також у “Росатому”. І фізично цю станцію будує російський “Росатом”. Розуміння того, що це фактично російська військово-морська база на Середземному узбережжі Туреччини, поблизу Адани, де розташовується натівська база. Про це в Туреччині небагато хто говорить. Але насправді небезпека є величезною. По-перше, ми знаємо, як Росія використовує “Росатом” – фактично як інструмент гібридної війни. Як чинник тиску уряду на ті країни, в яких будуть ці атомні станції. По-друге, навіть у плані фізичної безпеки. Будь-який теракт, саботаж – це можливо. По-третє, у турецьких операторів, судячи з останніх обговорень, навіть не буде доступу до окремих блоків та приміщень на території АЕС. Я уже не кажу, що сама експлуатація буде здійснюватися російськими операторами, серед яких можуть бути не тільки фахові інженери та ядерники. Також залежність того, що Туреччина змушена буде закуповувати паливо в Росії. Всі ці моменти, плюс відсутність досвіду у Туреччини, бо це перша АЕС, змушували насторожуватися раніше”, – пояснила вона.

Габер наголосила, що будівництво другої АЕС – “реально дуже небезпечна історія для Туреччини”, оскільки Туреччина буде залежати від Росії ще більше.

“Зараз йдеться про те, що на півночі країни, в місті Сіноп, є плани побудувати ще одну станцію. Її мали будувати японці кілька років тому, але після певних змін вони від цього проєкту відмовилися. І тепер, знову ж таки, на тлі передвиборчої кампанії починаються розмови, що це може бути “Росатом”. Це реально дуже небезпечна історія для Туреччини. Путін шантажує, очевидно, турецьку владу. На усіх нещодавніх зустрічах із Путіним Ердоган просить у нього, аби Росія запустила хоча б перший енергоблок до виборів. У мене є сподівання, що ось цю другу АЕС в Сінопі не встигнуть домовитися про її будівництво до 2023 року. Потім пріоритети у турецької влади будуть нові”, – додала вона.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.