Під час війни українцям змінили процедуру виплати відпускних: як виплачуватимуть гроші

З 19 липня 2022 року в Україні почали діяти законодавчі зміни, які встановлюють нові правила у виплаті відпускних. Тепер їх мають віддати працівникові, що йде у відпустку, обов’язково до початку відпочинку.

Про зміни у виплаті відпускних повідомило Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці.

Зміни до процедури виплати відпускних обумовлені Законом України № 2136-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин”, який був ухвалений 1 липня 2022 року.

Відтепер відпускні мають бути виплачені в повному обсязі ще до початку відпустки. Щоправда, трудовим або колективним договором можуть бути передбачені інші умови виплати заробітної плати на період відпустки. Проте колективні і трудові договори не можуть погіршувати умови праці, які встановленні чинним законодавством.

“Як правило, умови, у т.ч. договорів про працю, щодо відтермінування належних працівникові виплат на більш пізній момент вважаються гіршими у порівнянні з умовами виплати їх у гарантований законодавством термін або раніше. З метою уникнення конфліктів і спорів вважаємо недоцільним при укладенні договорів вносити до них положення, що не відповідатимуть нормам ст. 115 КЗпП”, – йдеться у повідомленні Держпраці.

Отож заробітна плата на період відпустки все ж повинна надійти працівникові до початку його відпустки та в повному обсязі. Відпустка розпочинається відразу після опівночі останнього робочого дня перед офіційною датою відпустки, зазначеною в наказі.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...