Верховна Рада вносить важливі зміни у закон, який стосується мобілізації жінок

Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроєкт щодо добровільного військового обліку жінок.

Підтримали за основу законопроєкт про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” 267 депутатів”, пише ТСН.

“Нове формулювання статті щодо обліку: “Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних”, – повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Щодо жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, то такі громадянки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Закон, за словами нардепа, буде готуватися до другого читання за скороченою процедурою.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр запевняла, що станом на сьогодні країна не має гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Але для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...