Загальна мобілізація: народні депутати пропонують звільнити ще дві категорії громадян

В Україні можуть звільнити від мобілізації ще дві категорії громадян: чоловік-тренерів та вихователів. Народні депутати пропонують не залишати дітей без наставників та звільнити від мобілізації тих, хто з ними працює. Адже, навіть у мирний час у дошкільних та спортивних установах був дефіцит у цих спеціалістах, повідомляє редакція.

Відповідний законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стабільної роботи закладів фізичної культури та спорту та дошкільних навчальних закладів в умовах воєнного стану” (№7226) вже поданий на розгляд Верховної Ради.

У документі сказано, що відстрочку від мобілізації отримають педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів, тренери (тренери -викладачі) закладів фізичної культури та спорту державної чи комунальної форми власності. Навантаження за основним місцем роботи у них має становити не менше 0,75 ставки.

Окрім цього, до закону “Про військовий обов’язок та військову службу” хочуть додати додаткову підставу для звільнення з військової служби. Військовослужбовці зможуть подати заяву про демобілізацію, якщо вони належать до категорії громадян, які відповідно до ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають заклику та повернутися до попередньої діяльності.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...