Путін захоче переговорів у листопаді, цього разу все буде інакше, – британський експерт

Путін захоче переговорів у листопаді, цього разу все буде інакше, – британський експерт

Кремлівський лідер не очікував, що ситуація вийде з-під контролю, і Україна зможе диктувати свої умови. Але є один важливий нюанс

За словами британського економіста, експерта з питань України Тімоті Еша, російський президент Путін уже у листопаді цього року погодиться на мирні переговори. Якщо це станеться, ці переговори будуть дуже специфічними, і РФ вже не зможе нав’язувати свої умови українській стороні. Ключовий момент – це перебіг битви за Херсон. Якщо Україна зможе змінити ситуацію у свій бік, тоді вже умови диктуватиме саме вона.

Про те, на що можна очікувати від цих переговорів, Тімоті Еш написав у своїй колонці на сайті НВ.

“Найімовірнішим є те, що битва за Херсон закінчиться протягом наступних кількох місяців, а потім, після першої спроби восени нагнути Європу з енергетичного питання, Путін запропонує якийсь світ — приблизно — у листопаді — потенційну мирну пропозицію. М’яч буде на боці України — чи погодитись знову на поганий світ (як це було з Мінськом 1 чи Мінськом 2) — чи продовжувати боротьбу… У мене таке відчуття, що цього разу навколо України набагато більше єдності та рішучості боротися, доки не буде повернено набагато більше території — південь, Запоріжжя та порти на Херсонщині — ключові. Це те, що може забезпечити Україні зміцнення світу”, – зазначає експерт.

Він також додав, що військова міць України та Росії наразі дуже відрізняється, а загальна військова динаміка вже опинилася на боці України.

“Якщо ви пам’ятаєте, Мінськ 1 та Мінськ 2 підписувалися після поразки України в Іловайському та Дебальцевському котлі, відповідно. Що дало Путіну вагу на цих переговорах, і Україна була на межі катастрофічних поразок. Цього разу все буде по-іншому, якщо Путін не зможе знову змінити хід битви за Херсон.Я думаю, що цього разу військова міць двох країн сильно різниться. Загальна військова динаміка — на стороні України за підтримки НАТО та перевазі в живій силі. Питання тут у тому, чи деякі члени НАТО загрожуватимуть відмовитися від цієї підтримки, якщо Україна не прийме мирної угоди, запропонованої Путіним, НАТО цілком може розділитися з цього питання — американці з британцями разом із країнами Східної Європи підтримають Україну в проведенні жорсткої лінії, у той час як французи та німці педалюватимуть мирну угоду знову”, – пише Еш.

Експерт також підкреслив, що Захід повинен і надалі чинити ще сильніший санкційний тиск на Росію, домагаючись завершення війни в Україні. Для цього, за словами Еша, необхідно реалізувати три найважливіші напрями:

1. Збільшити військову та фінансову підтримку Україні негайно. Показати та довести Путіну, що Захід підтримує Україну у довгостроковій перспективі. Якщо Путін думатиме, що Україна може вести цю війну з такою інтенсивністю нескінченно довго, він охоче піде на мирні переговори зараз.

2. Єдність та ще раз єдність. Як то кажуть, не виносити сміття з дому (розбіжності на люди).

3. Продовжувати вводити санкції – закрити в’їзд для громадян РФ на Захід – гарна опція. Або збільшувати візовий збір, якщо немає обставин, що виправдовують безвізовий режим (опозиціонерам і тим, хто рятується від репресій, як і раніше, має бути дозволено подорожувати). Але нехай війну відчують прості росіяни, ті, котрі, згідно з соцопитуваннями, підтримують війну. Працюйте над тим, щоб їм все змінилося.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...