В Україні виявили перші випадки нового різновиду “Омікрону”: чим небезпечний і чи діє вакцина

Коронавірус в Україні все нікуди не зник, навпаки він мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

В Україні виявили різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”. Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області.

Про це інформує МОЗ.

Фахівці припускають, що підтип “Омікрону” вже є в інших регіонах, окрім Буковини. Дослідження зразків триває.

“По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється”, – повідомили у МОЗ.

У МОЗ пояснили, що наразі є доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі кількість важких випадків та смертей дійсно зростає.

Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають. Головне питання: чи діє вакцина на цей різновид? Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу”, – кажуть у МОЗ.

Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму “Омікрон”. Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.