Що не можна робити в Чистий четвер

Чистий четвер 2017 припадає на 13 квітня. Як правильно поводитися в цей день і що не можна робити в Чистий четвер, пише tochka.net.

Сама назва дня “Чистий четвер” має на увазі очищення тіла і наведення порядку у своїй оселі. Це поняття включає купання, генеральне прибирання в домі і велике прання. Вважається, у кого в Чистий четвер вдома бруд – той весь рік проведе у бруді і сварках.

Після генерального прибирання в Чистий четвер вдома і на присадибній ділянці не можна прибирати до самої Пасхи, інакше можна “насипати сміття в очі Христу, що лежить у труні”.

Брудну воду після генерального прибирання дому, в якій накопичується змита з житла негативна енергетика, не можна виливати в межах дому. Краще вилити її в місцях, де нічого не росте, наприклад, в камені або на дорогу.

З Чистого четверга до Страсної п’ятниці ні в якому разі не можна залишати невимитий посуд і замочену, але не випрану білизну.

Що не можна робити в Чистий четвер: звичаї під час посту

У Чистий четвер ще триває піст, тому цього дня не можна їсти скоромну їжу. Багато віруючих навіть не дозволяють собі послаблення посту, а дотримуються сухоїдіння без олії і гарячих страв.

Ті люди, які більш серйозно ставляться до посту і Страсного тижня, дотримуються правила, що в Чистий четвер слід спочатку вистояти в церкві ранкову літургію і причаститися. Таким чином, до причастя не можна нічого їсти і пити, навіть святу воду, а також не можна нічого робити в домі.

Згідно зі звичаями, у Чистий четвер не можна пекти паски, фарбувати яйця і готувати інші частування для пасхального столу, поки оселя не буде прибрана.

І, зрозуміло, оскільки ще триває Страсний тиждень, то під час приготування їжі не можна порушувати піст. Це особливо “тяжке” випробування для тих господинь, які звикли знімати пробу з приготованих страв.

Адже саме з Чистого четверга починається підготовка до святкування світлого Великодня, випічка пасок, фарбування яєць, приготування холодних закусок і м’ясних страв, в домі витатимуть надзвичайно смачні аромати, а спробувати нічого не можна.

Що не можна робити в Чистий четвер, щоб вдома не перевелися гроші

Для багатьох із нас фінансова сфера має велике значення в житті. І хочеться, щоб у сім’ї було матеріальне благополуччя і достаток.

Існує ритуал перерахувати гроші у Чистий четвер, щоб гроші в домі водилися цілий рік. Слід тричі перерахувати всю готівку в домі так, щоб ніхто не бачив. При цьому не можна ні з ким розмовляти і відповідати на телефонні дзвінки, інакше цей обряд не спрацює.

У Чистий четвер і до Великодня не можна віддавати з дому нічого цінного, а також позичати гроші, тому що разом із цінностями можна “віддати” і благополуччя.

Також існує прикмета, що у Бога можна просити благополуччя, удачі і навіть нову роботу. Проте безпосередньо грошей і багатства просити не можна.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...