Мобілізація в Україні: хто і де може вручати повістки у військкомат

У військовий час повістки потенційним призовникам можуть вручати не лише представники військкомату, а й працівники органів місцевого самоврядування чи органів внутрішніх справ. Адвокати розповіли, хто і де за законом може призвати військовозобов’язаних.

Найчастіше повістки вручає співробітник військкомату разом із представником поліції. Законодавчих вимог щодо місця вручення повісток немає. Тобто вони можуть видаватись у громадських закладах, на робочих місцях, за місцем проживання тощо.

Видавати повістки також можуть житлово-експлуатаційні організації, підприємства та установи, які здійснюють експлуатацію будинків. Вони повідомляють про виклик громадян у районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки шляхом вручення повісток та забезпечують прибуття за викликом.

Таким чином, не можна сказати, що якщо повістку вручили на заправці чи супермаркеті, то це незаконно.

Перед тим, як підписати повістку, призовник має переконатися у її правильності.

У документі повинні бути вказані ПІБ, рік народження та адреса призовника, його місце роботи, дата, час і адреса— коли і куди потрібно з’явитися, назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника військкомату.

Якщо повістка неправильно заповнена, не слід її підписувати. Перед підписом слід зазначити, що повістка складена із порушеннями.

Якщо повістка вручається не особисто в руки призовникові, а його родичам, коли потенційного мобілізованого не було вдома, то обов’язку з’являтися у військкомат немає. Адже чинність має лише особисто підписана одержувачем повістка.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...