Дума РФ зняла обмеження на проведення угод з цінними металами і камінням. Тепер Путін може розпродавати цінності Держфонду.
Ні для кого не секрет, що в Європі очікують, що російська економіка не зможе витримати натиску санкцій і Путін припинить війну в Україні. Ось тільки по всій видимості Росія ще вірить в свою перемогу, тому шукає резерви у себе в країні, зіткнувшись з фінансовими труднощами.
Стало відомо, що Держдума Росії у середу, 15 червня, прийняла в третьому, остаточному читанні закон, що передбачає можливість прийняття президентом і Урядом РФ оперативних рішень по відпуску цінностей Держфонду Росії. Документ повинен вступити в силу через 10 днів після офіційного опублікування.
Так, в пояснювальній записці говориться, що тепер у Президента Росії буде фінансова можливість для задоволення екстрених потреб держави при надзвичайних ситуаціях.
Відзначимо, що до сьогоднішнього дня будь-які угоди з об’єктами Держфонду вимагали закріплення в законі Про федеральний бюджет. При цьому перевищення ліміту передбачало внесення правок на законодавчому рівні. Прем’єр-міністр РФ також повинен був мотивувати необхідність зазначених дій. Згідно з новими правками, президент РФ може не запитувати дозволу від парламенту на проведення угод в будь-яких обсягах.
Гохран, створений в 1920 році для зберігання царських коштовностей, золота церкви і майна, вилученого у приватних осіб, донині виконує функції зберігання дорогоцінних металів і каменів, головним чином алмазів, у власності у держави.
Відомо, що вартість алмазів, накопичених за останні 13 років, оцінюється в 1,1 млрд доларів. Велика частина з них була куплена у “Алроси” під час глобальної фінансової кризи 2008 року.
Шукайте деталі в групі Facebook