Психотерапевт називає 12 ознак здорових стосунків

Їх перелічує Шерон Мартін, психотерапевт з Каліфорнії з 20-річним стажем.

1. ЛЮБОВ І ТУРБОТА

Найголовніше в здорових відносинах – щира взаємна любов. Партнери піклуються одне про одного і на словах, і на ділі, постійно демонструючи, що цінують і люблять один одного.

2. ЧЕСНІСТЬ

У здорових відносинах партнери не брешуть один одному і не приховують правду. Такі відносини прозорі, в них немає місця обману.

3. ГОТОВНІСТЬ ПРИЙНЯТИ ПАРТНЕРА ТАКИМ, ЯКИМ ВІН Є

Ви напевно чули, що не варто починати відносини, сподіваючись згодом змінити свого партнера. Ідеться про дуже серйозні проблеми на зразок наркоманії чи про дрібниці на кшталт постійно невимите посуду – якщо ви очікуєте, що він або вона почне поводитися інакше, то, швидше за все, вас чекає розчарування. Так, люди можуть змінюватися і змінюються, але вони самі повинні цього захотіти. Ви не можете змусити свого партнера змінитися, як би ви його не любили.

4. ПОВАГА

Взаємна повага означає, що партнери враховують почуття один одного і ставляться до свого партнера так само, як хотіли б, щоб він ставився до них. Повага дозволяє виключити ситуації, коли одному з партнерів здається, що другий на нього тисне або намагається ним маніпулювати. Вони готові вислухати один одного і поважають точку зору свого партнера .

5. ВЗАЄМОДОПОМОГА

У партнерів спільні цілі. Вони не намагаються ставити один одному палиці в колеса, що не змагаються, не намагаються «перемогти» один одного. Замість цього в стосунках панує взаємовиручка і взаємна підтримка.

6. ФІЗИЧНА І ЕМОЦІЙНА БЕЗПЕКА

Партнери не відчувають себе насторожено або напружено в присутності один одного. Вони знають, що на партнера можна покластися в будь-якій ситуації. Їм не доводиться побоюватися, що партнер може їх вдарити , накричати, змусити робити щось, чого вони не хочуть, маніпулювати ними, принижувати або соромити.

7. ВЗАЄМНА ВІДКРИТІСТЬ

Почуття безпеки дозволяє повністю відкритися партнерові, що, в свою чергу, робить зв’язок партнерів глибшим. Вони знають, що можуть ділитися найпотаємнішими думками і таємницями, не побоюючись осуду.

8. ПІДТРИМКА ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ ПАРТНЕРА

Здорова прихильність партнерів один до одного не заважає їм ставити собі власні цілі в житті і досягати їх. У них є особистий час і особистий простір. Вони підтримують один одного, пишаються один одним і цікавляться хобі та захопленнями один одного.

9. ЗБІГ ОЧІКУВАНЬ

Коли очікування партнерів щодо відносин сильно розходяться, дуже часто один із них відчуває розчарування. Важливо, щоб очікування обох були реалістичними і схожими.

Це стосується усіх аспектів: як часто вони займаються сексом, як відзначають свята, скільки часу проводять разом, як поділяють домашні обов’язки і т.д. Якщо думки партнерів з цих та інших питань сильно різняться, дуже важливо обговорити розбіжності і знайти компроміс.

10. ГОТОВНІСТЬ ПРОЩАТИ

У будь-яких відносинах партнерам трапляється неправильно розуміти один одного і робити один одному боляче – це неминуче. Якщопартнер щиро жалкує про те, що трапилося і дійсно змінює свою поведінку, його варто пробачити. Якщо партнери не вміють прощати, з часом стосунки загинуть під вантажем накопичених образ.

11. ГОТОВНІСТЬ ОБГОВОРЮВАТИ БУДЬ-ЯКІ КОНФЛІКТИ І СУПЕРЕЧНОСТІ

Легко говорити зі своїм партнером, коли все йде добре, але важливіше вміти конструктивно обговорити будь-які конфлікти і образи. У здорових відносинах партнери завжди мають можливість розповісти один одному, чим вони незадоволені або скривджені або з чим не згодні.

Вони не уникають конфліктів і не роблять вигляд, що нічого не сталося , а обговорюють і врегульовують розбіжності.

12. УМІННЯ РАДІТИ ОДИН ОДНОМУ І ЖИТТЮ

Так, будувати відносини – це праця, але вони повинні і приносити радість. Навіщо потрібні стосунки, якщо партнерів не радує товариство один одного, якщо вони не можуть разом сміятися, веселитися і взагалі добре проводити час?

Пам’ятайте, що у відносинах кожен з партнерів не тільки бере щось, але і віддає. Ви маєте право очікувати від партнера дотримання всіх перерахованих правил, але й самі повинні відповідати взаємністю.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...