Дружина одного із захисників Маріуполя, бійця “Азова” Наталія Зарицька розповіла про “пекло” на легендарному металургійному комбінаті “Азовсталь”. За її словами, в останні тижні на заводі тривали обстріли з неба, моря та суші, людей випалювало до кісток, а побратим чоловіка на руках у нього стік кров’ю, бо відірвало ноги.
Про це Зарицька розповіла виданню hromadske. Вона зазначила, що останній раз чоловік виходив на зв’язок 17 травня, коли повідомив, що буде виконувати наказ: для того, щоб зберегти життя, треба йти в полон.
Тоді ж він розповів, що українські воїни, з якими він служив раніше у взводі, загинули. Зокрема, з 32 захисників залишилося лише 8. Але з них вцілів лише один — у решти поранення різного ступеня тяжкості.
Також чоловік Наталії зізнався, що якби ще тиждень такої жесті, то він би просто збожеволів. Казав, що протягом тижня за один авіаудар загинуло 70 людей, 17 з отих побратимів, з якими він служив.
“Сказав, що був якийсь такий напалм, що випалив їх до кісток — залишилися тільки кістки, він був очевидцем того. Він і раніше зазначав, що ситуація вже не те що критична, а надкритична, що це пекло, сім кіл пекла просто”, – зазначила жінка.
Вона додала, що, за словами чоловіка, на “Азовсталі” був просто неймовірний жах. Він та його побратими думали навіть про те, “щоб застрелитися, якби була команда”.
“Єдине, що від того стримувало і мене, і побратимів, – що держава нам не виплатить, сім’ям не виплатить компенсацію”, – казав боєць “Азову”.
Ще розповідав, що за день до зв’язку був жах, і за тиждень до того був жах: постійне бомбардування, авіанальоти, взяття їх піхотою, обстріли з землі, з неба, з води, з моря, корабельною артилерією. Сказав, що найгірше почалося, коли окупантам вдалося захопити так звану шлакову гору на території заводу – з неї було гарно коригувати вогонь і вести обстріли. От відтоді для них почалося щось ще пекельніше від пекла.
Перед здачею у полон чоловік розповів, що їм дозволено взяти маленький рюкзачок із речами, тому він знищив телефон та всі девайси.
Проте чи вийшов чоловік Наталі з “Азовсталі”, наразі невідомо, бо немає списків.
“Бо намір був, але чи вони вийшли і де вони зараз, я не знаю. Ми точно знаємо, що виходили вони частинами, що їх було багато, що неможливо було за день усім вийти. Тобто це мав би бути тривалий процес”, – пояснила жінка.
Вона вважає, що влада робить ті кроки, які потрібно для спасіння захисників Маріуполя.
“Позиція була така: діяти в унісон з командуванням полку і захисників, щоб тема Маріуполя не сходила з вуст. Є певні гарантії того, що якщо увага прикута до проблеми, значить, хоч якась є надія, що окупанти не посміють знищити наших хлопців, бо прецеденти того вже були”, – резюмувала Зарицька.
Нагадаємо, 16 травня до медзакладу в Новоазовську з “Азовсталі” евакуювали 53 тяжко поранених українських бійців. Ще 211 людей через гуманітарний коридор було доправлено до Оленівки. Ці населені пункти розташовані на Донеччині, вони тимчасово підпорядковані “ДНР”.
Ірина Верещук заявила, що Україна обміняє тяжко поранених військовослужбовців, які були евакуйовані з Маріуполя, після стабілізації їхнього стану. Операція з порятунку решти захисників Маріуполя, які перебувають у повному оточенні на території заводу, триває.
Шукайте деталі в групі Facebook