Україна поверне весь Донбас, вибивши війська Путіна. Названо три варіанти

Американські фахівці вважають, що у Збройних сил України є шанс повністю деокупувати Донбас за умови, якщо ЗС РФ не перехоплять ініціативу в зоні бойових дій.

Донбас, як і будь-який інший регіон України, не варто ні ідеалізувати, ні демонізувати. Але факт залишається фактом, що і Донецька, і Луганська області це Україна. А згадувати той факт, що в ХІХ столітті велика частина сучасних Донецької та Луганської областей, з двома головними містами включно, входила до складу Катеринославської губернії не варто, адже тоді потрібно буде прийняти росіянам, що історія Києва-столиці України та її найбільшого міста-налічує як мінімум 1200 років, а Москва була заснована набагато пізніше появи держави Русь.

Так, американські аналітики з Інституту вивчення війни США ISW говорять про те, що у Збройних сил України є шанс повністю деокупувати Донбас. Такий висновок вони озвучили 13 травня.

Експерти вважають, що сьогодні, на 80-тий день російсько-української війни, в рамках нової фази бойових дій, є три шляхи подальших сценаріїв.

Так, ISW не виключає, що Росія може анексувати тимчасово окуповані території України, або мобілізувати резервні сили для продовження наступу.

Крім цього, американські фахівці припускають, що Кремль продовжить переслідувати нездійсненні військові цілі з недостатніми ресурсами і зазнає краху в найближчі місяці. У звіті ISW також говориться, що ЗС РФ можуть програти в повномасштабній війні проти України для з оголошенням додаткової мобілізації.

У ЗСУ є всі шанси витіснити російські війська з окупованих Донецька і Луганська або, принаймні, повернутися до “кордонів” станом на 23 лютого, якщо ЗС РФ не вирішать достроково припинити наступ. Якщо російська армія прийме свідоме рішення призупинити активну фазу до того, як ЗСУ змусять їх зробити це, це рішення буде явною ознакою неминучої анексії окупованих територій.

У звіті ISW також сказано, що ЗС РФ потерплять повний крах, якщо військово-політичне керівництво Росії не визнає, що їх повномасштабне вторгнення в Україну провалилося.

“Російські сили, швидше за все, або вирішать припинити наступ на Донбасі і анексувати територію, яку вони в даний час утримують, або зазнають військової поразки від українських сил”, – йдеться в прогнозі Інституту.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...