Росію чекає cross-дефолт: до країни висунуть претензії всі кредитори

Росія чекає на cross-дефолт – ситуація, за якої всі кредитори компаній одночасно вимагають повернути свої борги. Ця ситуація може бути руйнівною для РФ.

Про це в інтерв’ю LB розповів член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ради Ярослав Железняк. “Може початися cross-дефолт, коли компаніям одночасно висувають претензії одразу всі кредитори. Це і стане початком дуже великих проблем усередині Росії”, – каже нардеп.

Державні компанії РФ заборгували близько $100 млрд. Багато з них перебувають під санкціями і не можуть обслуговувати свої кредити. “У вівторок ми дізналися, що США у відповідь на військові злочини російської армії в Київській області заборонили Росії робити виплату за суверенними зобов’язаннями із заморожених валютних рахунків”, – зазначає експерт.

Зараз Росія має три варіанти дій. Перший – відмовитися платити, що призведе до дефолту. Другий – зробити виплати в рублях замість доларів, що теж дорівнює технічному дефолту. Третій – все ж таки сплатити в доларах з тих валютних резервів і надходжень, які у неї є як фінансова “подушка безпеки”.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...