5 способів заощадити, не міняючи якості життя.

Рано чи пізно, але кожен приходить до того, що гроші потрібно економити, ну або хоча б витрачати раціонально, що, власне, одне і теж. Стимули, які спонукають людей зайнятися такою корисною справою, можуть бути абсолютно різними, головне, до цього поставитися з розумом і позитивним настроєм, тільки тоді можна буде отримати бажаний ефект і залишитися морально задоволеним.

econix_11

Рекомендації до грамотної організації економії

Для більшості людей слово «економія» означає обмеження свого звичного способу життя і важке фінансове становище. Але чимало багатих людей живуть на стільки скромно й ощадливо, що практично нічим не відрізняються від середньостатистичних громадян. Їх і потрібно брати за приклад, адже щоб стати багатим не потрібно розкидатися грошима на ліво і на право.

Правильно економити ще потрібно навчитися і для цього варто задати собі позитивну установку на те, що економія – це не кабала та обтяження, а спосіб досягнення своїх цілей. Щоб цей пункт виконати на всі сто відсотків потрібно проаналізувати свої життєві цілі і скласти конкретний план своїх орієнтирів. Цей план допоможе вибрати свої конкретні цілі, на які і знадобляться гроші.

Коли є мета і вона реально здійсненна, то людина намагатиметься її домогтися у що б то не стало. Наступним кроком на шляху до раціональної економії має стати аналіз своїх витрат і доходів, який покаже слабкі місця від яких потрібно буде позбутися. І тут потрібно бути об’єктивним і не кривити душею, складати баланс гранично відверто і ретельно.

Також не варто забувати і про те, що свою економію потрібно ретельно спланувати і прорахувати. Не можна бездумно економити на всьому, адже від цього страждатиме якість життя, чого робити ніяк не можна (можливі виключення, але тільки в тих випадках, коли економія викликана складним фінансовим становищем).
Способи економії без шкоди для якості життя

Існує маса способів раціональної економії від якої не буде ніхто страждати, адже вона може бути непомітною. Серед найпопулярніших і поширених способів варто виділити такі п’ять:

1 Слід відмовитися від покупки всяких дрібниць, які не роблять наше життя кращим, а попросту витягають гроші. До таких дрібниць можна віднести різну шкідливу їжу, якою не наїдаються і купують просто так, тому що вона стоїть на видному місці в магазині (горішки, сухарики, батончики, чіпси та інші).

Але мова не йде тільки про їжу, але й про різні дрібнички, на які звикли витрачати гроші жінки: дзеркальця, непотрібна косметика, сто перший ремінець та інше. Що стосується дітей, то багато батьків їх з дитинства привчають купувати всякі шкідливі солодощі і не потрібні дрібнички, якими вони не граються, тому від них краще всього відмовитися, що принесе користь не тільки бюджету, а й вихованню дітей.

Всі вище перераховані речі хоч і не коштують дуже дорого, але витягують досить багато грошей з місячного сімейного бюджету і відмовившись від яких, відчути себе ущемленим не випаде можливості.
2 Оплата комунальних послуг. Всі, хто сам оплачує квитанції знають, що ціна на комунальні послуги дуже велика, тому економити в цій області просто необхідно. Але це зовсім не означає, що потрібно перестати митися або включати світло, ні, потрібно просто поставити лічильники на всі природні ресурси: вода, світло, газ, опалення. Це суттєво зменшить суми в квитанціях, оскільки всю нестачу ЖЕКи списують на ті квартири, які не мають лічильників.
3 Оплата мобільного зв’язку. Телефон в наш час – це просто величезна необхідність, але це зовсім не означає, що на нього потрібно витрачати левову частку свого заробітку. Якщо аналіз витрат показав, що мобільний зв’язок «з’їдає» досить велику суму протягом місяця, то потрібно задуматися про зміну тарифу або оператора. Також варто відзначити, що користуватися мобільним інтернетом зовсім не вигідно, особливо коли зараз більшість закладів обладнано безкоштовним Wi-Fi.
4 Продукти харчування. Немає необхідності обмежувати себе в харчуванні, так як від його повноцінності залежить здоров’я людини. Але є маленька хитрість і полягає вона в тому, що у великих гіпермаркетах ціна на товари набагато нижче, але брати їх потрібно партіями. Тому для того щоб забезпечити себе всім необхідним потрібно здійснювати покупки в таких магазинах на місяць або два вперед, це дозволить заощадити істотну суму грошей.
5 Розваги і дозвілля. Сучасна молодь навчилася приємно проводити час і без грошей, потрібно лише проявити фантазію і уїк-енд буде незабутнім, а гроші цілими. Адже замість банального сидіння в кафе і вживання спиртних напоїв можна організувати спільну велосипедну прогулянку по міських визначних пам’ятках. Економія може стати відмінним хобі, яке принесе здійснення бажань і планів. Важливо завжди пам’ятати заради чого це робиться і йти назустріч своїм планам.

Шукайте деталі в групі FacebookЗагрузка...