Пік протягом тижня. Прогнози Заходу про війну

Західні експерти впевнені, що українці врешті-решт переможуть російську армію, але відкритим залишається питання ціни цієї перемоги.

На 26-й день війни Росії проти України бойові дії остаточно перейшли у фазу позиційного протистояння, без серйозного просування. Західні аналітики на початку війни відводили Україні трохи більше трьох днів на опір. Тепер їхня думка кардинально змінилася. Щоправда, на легку перемогу нашої країни вони однаково не чекають.

Незабаром пік

Зважаючи на власний досвід, повідомлення про дефіцит постачання та живу силу у російських військ, а також наростаючий ефект від економічних санкцій Заходу, війна в Україні піка досягне найближчого тижня, вважає генерал США Бен Ходжес, провідний військовий експерт вашингтонського Центру аналізу європейської політики. Водночас колишній командувач військ США в Європі підкреслив: західним партнером потрібно терміново надати Україні велику підтримку для протистояння Росії.

Заморозка конфлікту

Інший експерт Центру аналізу європейської політики Стівен Горрелл припускає, що збройне протистояння може перетворитися на заморожений конфлікт. Росії це дозволить пригнічувати Україну економічно й утримувати її від “повної реалізації свого національного потенціалу”, а також не дозволить їй стати частиною Європейського Союзу і вступити в НАТО.

Кінця війни не видно

Британське видання The Economist зазначає, що незважаючи на переговори між Росією та Україною, які продовжуються, кінця війни не видно. Головна перевага України, на думку видання, у рішучих настроях її народу. Українці закликають свого лідера Володимира Зеленського битися до кінця, тоді як визначальними для становища Путіна є внутрішня ситуація в країні і ставлення до неї росіян. І обидва ці фактори стають дедалі більш несприятливими для нього.

Три сценарії

У своїй колонці для видання The Washington Post колишній посол США в Росії Майкл Мак-Фол малює три сценарії завершення війни.

Найкращий результат для України і решти світу – повна поразка Росії. За такого сценарію російським Збройним силам не вдається захопити великі міста України, включаючи Київ, а швидкий економічний спад усередині Росії прискорить її поразку. Цей результат є найбажанішим, але водночас найменш імовірним.

Другим за значимістю результатом Мак-Фол називає тупикову ситуацію на фронтах, що створить сприятливі умови для мирного врегулювання. На думку експерта, і Путіну, і президенту України Володимиру Зеленському важко буде змиритися з такою розв’язкою. Путіну доведеться визнати, що він вів безглузду війну, вбив тисячі російських солдатів і тисячі ні в чому не винних українців тільки для того, щоб досягти того, що він де-факто вже мав. А саме контролю над Кримом і деякими територіями на Донбасі, а також фактичного нейтралітету України. Зрештою, таким був статус-кво 23 лютого, за день до того, як Путін почав своє вторгнення. За такого сценарію те, що мовчазно і двозначно приймалося раніше, тепер буде зафіксовано де-юре у мирній угоді. Зеленському також доведеться погодитися на ці умови, включаючи, ймовірно, нейтралітет України, що йому буде важко зробити.

Найгіршим результатом війни, за прогнозом Мак-Фола, стане окупація Росією великих українських міст із наступною затяжною партизанською війною. Зі снайперами, смертниками і замінованими автомобілями, а також цивільними протестами. Українці чинитимуть опір путінській окупації доти, доки російські солдати повернуться додому.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.