Благовіщення Пресвятої Богородиці 2017: традиції та прикмети свята

Дізнайся, якого числа Благовіщення в 2017 році, і яких традицій дотримуються цього дня

Наближається світле свято Благовіщення. Якого числа воно прийде в 2017 році, що означає, як зустрічають його віруючі, яких ритуалів і традицій дотримуються цього дня, читай на tochka.net.

Благовіщення Пресвятої Богородиці відзначають 7 квітня в 2017 році, як і в інші роки.

Цей день знаменується великою благою звісткою про швидку появу на світ Божого Сина, яку приніс архангел Гавриїл непорочній Діві Марії.

Які ж традиції на Благовіщення збереглися до наших днів?

У церквах цього дня святять проскури. Вважається, що вони мають цілющі властивості не менші за святу воду: лікують людей, приносять у дім щастя і примножують урожай.
На Благовіщення не можна виконувати жодну роботу, в тому числі будувати, копати, шити, вишивати, прати, адже навіть птахи сьогодні не в’ють гнізда.
Існувала традиція на Благовіщення випускати в небо птахів, зокрема голубів. Вважалося, що таким чином вони принесуть хороші новини ангелам.
Незважаючи на заборону будь-якої роботи на Благовіщення освячують насіння рослин, бо в цей день небо відкривається для благословіння майбутнього врожаю.
Люди вірили, що в цей день у Бога можна попросити собі славу, щастя і багатство. Для цього потрібно ввечері на Благовіщення знайти в небі найбільшу зірку, загадати бажання і сказати: “Боже, дай мені велику славу!”
У день Благовіщення всі члени сім’ї брали по щіпці солі і кидали її в загальний мішечок. Потім цю сіль розжарювали на вогні і використовували для позбавлення від недуг.
Також у народі вірили, якщо незаміжня дівчина вранці на Благовіщення знайде пролісок, то вона незабаром вийде заміж.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...