Стрітення віряни України відзначають 15 лютого. Свято вшановують у пам’ять першого візиту Ісуса Христа до храму. Згідно з переказами, там його зустрів старець Симеон, який чекав на появу Спасителя чимало років.
Стрітення належить до числа давніх свят. Згадки про нього дослідники знаходять у творах Отців Церкви, які датуються ще III століттям. Особливо урочисто Стрітення почали святкувати при імператорі Юстиніані, коли з ним було пов’язано спогад про врятування Константинополя від моровиці.
Історія Стрітення
Стрітення відзначають на 40-й день після Різдва Христового. За християнською традицією, коли після народження хлопчика минало 40 днів, матір повинна була занести його у храм Божий, аби присвятити Господу.
Богородиця та святий Йосип також долучились до цього звичаю і принесли немовля-Ісуса у церкву. Там на маленького Спасителя чекав сивий Симеон, який був дуже побожним чоловіком. Згідно з переказами, він долучився до перекладу книги Старого Завіту з єврейської мови на грецьку.
Коли Симеон прочитав у Завіті “Ось Діва зачала і породить Сина”, то не зрозумів і замінив слово “Діва” на “Жінка”. У той же момент до чоловіка з’явився янгол Господній і сказав: “Ти на власні очі побачиш сповнення цього пророцтва”. Святий з великою честю прийняв таку місію й чекав на появу Христа цілих 300 років.
Коли ж він побачив малого Ісуса то надзвичайно зрадів, бо зміг віднайти не лише фізичний, а й душевний спокій, адже у цей світ нарешті прийшов Той, хто зможе забрати з нього зло і гріхи.
Окрім Симеона, Христа у храмі чекала й пророчиця Анна. Свята понад 60 років вірно служила Богу, тож Він наділив її даром пророкування й дозволив прожити до появи Ісуса.
В Україні вірили, що на Стрітення зима зустрічається з весною. У цей день в церквах святять воду і спеціальні свічки, які називаються “громовицями”. Така назва пішла від того, що їх запалювали і ставили перед образами під час сильної грози, щоб оберегти людей і худобу від грому.
Що не можна робити на Стрітення-2022
У цей день суворо забороняли працювати. Під забороною знаходилось і рукоділля.
Не можна лаятись, лихословити і заздрити іншим.
Важливо цей день провести удома, з рідними. Не плануйте у свято далеких поїздок.
Не можна вживати алкоголь.
Шукайте деталі в групі Facebook