В Україні садитимуть до в’язниці за самовільну надбудову поверхів у будівлях

В Україні запровадять кримінальну відповідальність за надбудову поверхів, які не були задекларовані перед початком будівельних робіт. Це стане одним із ключових елементів реформи містобудування.

В Україні садитимуть до в'язниці за самовільну надбудову поверхів у будівлях

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, сказаними для НВ, посилену відповідальність буде запроваджено для низки учасників будівництва. Зокрема:

генпідрядника;

архітектора

інженера проєкту.

“Наприклад, компанія-забудовник будує дев’ятиповерховий будинок і просить генпідрядника надбудувати ще п’ять поверхів, які потім якось будуть узаконені. Але після набуття чинності нового закону директор компанії-генпідрядника скаже, що не може цього зробити – його посадять у в’язницю. І таких випадків не буде”, – розповів міністр.

При цьому він наголосив: криміналізація та посилення адміністративної відповідальності за порушення буде лише однією з фундаментальних речей, покладених в основу реформи містобудування. Іншою стане лібералізація прав девелоперів.

За його словами, під цим розуміється інформування забудовником держави про початок будівництва, а не отримання дозволу. “Ви декларуєте, що починаєте будівництво. Держава вам не може дозволяти або не дозволяти, це ваше законне право. Адже ви нічого не порушуєте, ви повідомляєте про те, що починаєте будівництво”, – зазначив міністр.

Він наголосив: інформування відбуватиметься через Дію. А його єдиною умовою буде дотримання всіх правил, зокрема:

відповідним чином підтверджені права власності чи користування земельною ділянкою;

розроблений проєкт, який отримав позитивний висновок експертизи та відповідає цільовому призначенню цієї ділянки.

“Ви заходите в Дію і вибираєте послугу, наприклад, “почати будівництво”. Туди підвантажуються відповідні дані про земельну ділянку та інші умови, що надають таку можливість. Якщо дані, що вводяться, не відповідають земельній ділянці, система не пропускає далі. Якщо ж усі документи в порядку, Ви практично інформуєте про початок будівництва. І заборонити працювати забудовнику не можуть”, – пояснив Чернишов.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що будівництво об’єкта, яке велося без дозвільної документації, можна ввести в експлуатацію, подавши декларацію про готовність через портал “Дія”. Для цього в розділі про будівництво необхідно обрати послугу “Декларація про готовність до експлуатації самозведених об’єктів” на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Проте варто наголосити, що під будівельну амністію потрапляють лише об’єкти класу наслідків СС1. Тобто житлові будинки до 4-х поверхів включно.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.