На Полтавщині завгосп школи вкрала зібрані батьками 20 тисяч: їй дали тюремний строк

У Полтавській області на лаві підсудних опинилась колишня завгосп Попівського навчально-виховного комплексу. Жінка привласнила понад 20 тис. грн, які зібрали батьки.

Завгосп поклала до кишені гроші, які зібрали батьки

Працівницю школи звинуватили у шахрайстві. Її засудили до двох років тюрми, але одразу ж звільнили від відбування покарання – замінивши його на іспитовий термін. Такий вирок виніс Карлівський районний суд, текст якого розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Завідувачка господарством навчально-виховного комплексу у селі Попівка з кінця травня до червня 2021 року привласнила 20 257 грн, які збирали батьків учнів.

Гроші жінка мала перерахувати гроші на депозитний рахунок навчального закладу, аби адмінстрація оплатила харчування і оздоровлення дітей. Але замість цього завгосп поклала гроші собі у кишеню.

Крім того, 9 червня обвинувачена привласнила ще 2 297 грн, які здали батьки вихованців дошкільної групи “Сонечко” Попівського НВК – на харчування. Її дії кваліфікували за ч. 1 та ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

У НВК вона вже не працює. У тексті вироку вказано, що жінка безробітна. А ще що вона має на утриманні двох малолітніх дітей та одну неповнолітню дитину.

На суді жінка повністю визнала свою провину та щиро розкаялась. Вона пояснила, що гроші взяла на лікування дитини та на власні потреби.

Суд врахував пом’якшувальні обставини:

щире каяття;

активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень;

вчинення кримінальних правопорушень в стані вагітності.

Крім того, суд взяв до уваги:

ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень,

вік обвинувачеої;

стан здоров’я;

соціальне становище;

відсутність даних перебування на диспансерному обліку у лікарів психіатра та нарколога; відсутність попередніх судимостей;

позитивну характеристику за місцем проживання.

Колишній завгоспу суд призначив покарання:

за ч. 1 ст. 190 КК України – 210 (двохсот десяти) годин громадських робіт;

за ч. 2 ст. 190 КК України – два роки позбавлення волі.

Однак більш суворе покарання поглинуло менш суворе, а тюремний строк замінили на іспитовий – протягом тих самих двох років.

Вирок жінка може оскаржити у Полтавському апеляційному суді через Карлівський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення – тобто, з 20 січня.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.