Курс долара в Україні зростатиме: як зміниться вартість валюти до кінця січня

В Україні курс долара до кінця січня має шанс впритул підійти до психологічної позначки 29 грн/$. Новини про можливе повномасштабне вторгнення російських військ на територію України призвели до падіння попиту на облігації внутрішньої держпозики та зростання попиту на валюту.

Гривня продовжить плавне падіння щодо долара

Докладніше про те, як і чому зміниться вартість гривні до кінця року, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Скільки заплатимо за долар: прогнози
За кілька днів курс долара в Україні знизився з 28,42 до 28,32 грн/$. Панічні настрої учасників валютного ринку трохи пішли на спад. Але кардинально ситуація не змінилася. Наприклад, керівник відділу аналітики ForexClub Андрій Шевчишин вважає, що найближчими днями гривня залишиться в діапазоні 28,25-28,40 грн/$. “На наступному тижні очікуємо рух до рівня 28,65 грн/$ “, – прогнозує експерт.

Загалом аналітики озвучують і інші сценарії. Наприклад, колега Шевчишина з “Альпарі” Вадим Йосуб вважає, що продаватимуть долари українцям за 28,9 грн/$. “Найближчого тижня ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень близько 28,8 грн/$, а готівковий долар у банках – за 28,7-28,9 грн/$”, – вважає аналітик.

Такої думки не поділяє Максим Орищак із “Центру біржових технологій”. Він упевнений, що зараз відбувається корекція після бурхливого зростання з початку січня, але вже найближчим часом гривня повернеться до 28,60 грн/$.

Що впливатиме на вартість долара?
На незначне зміцнення гривні 20-21 січня вплинула низка факторів. Серед них і заява президента Володимира Зеленського, в якій він закликав українців не панікувати через новини про те, що Росія готує напад, та рішення Національного банку збільшити вартість грошей у країні (облікову ставку). “Реалізація значної кількості проінфляційних ризиків потребує посилення монетарної політики НБУ для покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до 5%”, – заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Це в майбутньому може дозволити підвищити ставки за облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) та підвищити попит на них. Головний негативний фактор – загроза військової ескалації – залишається актуальною. На ринку домінують песимістичні настрої, це й сприятиме подальшій девальвації гривні.

“Ризики, які підштовхнули долар вгору у першій половині січня, поступово спадають. Риторика Російської Федерації стає м’якшою, шукаються дипломатичні варіанти вирішення конфлікту, а інвестори призупиняють продаж українських єврооблігацій”, – зазначає Шевчишин.

Орищак нагадує, що на ситуацію впливає монетарна політика США. Інвестори намагаються вгадати подальші дії Федеральної резервної системи (ФРС, аналог українського НБУ), пов’язані з монетарною політикою. Якщо у 2020 році відомство різко влило на ринок величезний обсяг ліквідності з метою стимулювання, то зараз є очікування того, що ФРС здатна так само швидко вивести його вже в рамках боротьби з інфляцією.

Держборг США становить близько 120%, і обслуговувати його, особливо в умовах зростання прибутковості, буде дуже складно. Ця ситуація негативно позначатиметься на попиті на ризиковані інструменти на кшталт гривні та інші інструменти країн, що розвиваються. На перший план вийдуть активи-притулки, долар зокрема.

Загалом до кінця січня в Україні очікується плавна, але впевнена девальвація. Гривня, ймовірно, не дійде до позначки 29 грн/$ у січні, але такі шанси зберігаються.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.