Професор перерахував симптоми Омікрону у вакцинованих: на що звернути увагу

Симптоми нового штаму коронавірусу Омікрон, який стрімко поширюється світом, суттєво відрізняються від проявів попередніх варіантів COVID-19, зокрема таких, як задишка, лихоманка та втрата нюху. Вони опустилися вниз у рейтингу.

Професор перерахував симптоми Омікрону у вакцинованих: на що звернути увагу

Про це повідомив Express із посиланням на Тіма Спектора, очільника дослідження ZOE Covid, у рамках якого запущено програму, що відстежує рух пандемії. Він та його команда провели аналіз даних про симптоми позитивних випадків Омікрону та порівняли їх із проявами Дельти та інших штамів.

Зазначається, що COVID-19 виявився дуже витонченою загрозою, по мірі поширення якої виникають варіанти з мутаційними перевагами. Одним з останніх випробувань став Омікрон. Цей штам заразніший, ніж попередні, а мутації шиповидного білка дали йому перевагу проти двох щеплень протикоронавірусної вакцини.

Проте зараз світ став набагато міцнішим у протистоянні COVID-19. Більшість населення планети сьогодні має два шари імунітету: природний та імунітет, викликаний вакциною. Завдяки цьому Омікрон викликає набагато легший перебіг захворювання, ніж Delta та її попередники.

За словами Спектора, з часом змінився весь профіль симптомів COVID-19, оскільки нові варіанти вийшли на перший план.

“Ще у 2020 році стало зрозуміло, що оригінальна та альфа-версії коронавірусу мають три дуже поширені симптоми: кашель, лихоманку та втрату нюху, а також щонайменше 20 інших проявів”, – каже Спектор.

Науковець зазначив, що коли з’явилася Дельта, медики помітили, що симптоми змінилися. За його словами, такі прояви, як задишка, лихоманка та втрата нюху, опустилися вниз у рейтингу.

“Симптоми, схожі на застуду, зокрема нежить, біль у горлі та постійне чхання, а також головний біль і кашель стали частішими, особливо у людей, які були вакциновані”, – зазначив Спектор.

За його словами, Омікрон, схоже, продовжує тенденцію, встановлену Дельтою.

“Омікрон викликає симптоми, які більше схожі на звичайну застуду, особливо у людей, які були вакциновані, і менше загальних системних симптомів, таких як нудота, болі в м’язах, діарея та висипання на шкірі”, – пояснив Спектор.

Професор назвав п’ять симптомів Омікрону у вакцинованих:

нежить

головний біль

втома (легка або сильна)

чхання

біль у горлі

Команда ZOE також виявила, що лише половина вакцинованих людей мала будь-який із трьох класичних симптомів COVID-1: лихоманку, кашель чи втрату нюху.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...