Британський професор назвав симптоми “Омікрону”, які зустрічаються найчастіше

COVID-19 продовжує мутувати. Останнім випробуванням для людства став штам “Омікрон”, який заразніший, ніж попередні варіанти. Штам уже викликав низку антирекордів захворюваності у всьому світі.

Симптоми коронавірусу змінилися - британські лікарі назвали ознаки Омікрону - фото 1

Омікрон викликає легше захворювання, ніж “Дельта” та інші штами. Цьому сприяє і те, що у багатьох вже є два рівні імунітету: природний та індукований вакцинами.

Як розповів провідний науковий співробітник ZOE Covid Study, професор Тім Спектор, спочатку коронавірус викликав такі симптоми як кашель, лихоманка та втрата нюху. Інші симптоми були менш вираженими.

Після поширення штаму “Дельта” люди більше скаржилися на біль у горлі, чхання та нежить. У вакцинованих серед симптомів часто зустрічався головний біль та кашель.

“Омікрон” також змінив симптоми. Ця форма коронавірусу більше схожа на звичайну застуду, особливо у людей, які були вакциновані. Медики все рідше фіксують такі системні симптоми як нудота, м’язові болі, діарея та висипання на шкірі.

Такого висновку професор дійшов основі аналізу даних про симптоми позитивних випадків у Лондоні.

Вчений назвав п’ять симптомів, які виділяють “Омікрон”:

Нежить
Головний біль
Втома (легка чи сильна)
Чхання
Біль в горлі.
Тільки у половини пацієнтів з коронавірусом спостерігався хоча б один із трьох класичних симптомів: лихоманка, кашель або втрата нюху.

Професор Спектор вважає, що настав час оновити список симптомів коронавірусу. Якщо людина багато чхає або “говорить у ніс”, варто зробити тест на Covid і залишатися вдома.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...