Українських немовлят продавали за кордон: злочинці заробили понад 1 млн євро

В Україні розсекретили шістьох членів злочинного угруповання, яке займалося продажем немовлят за кордон. Зловмисники за допомогою схеми заробили 1,2 млн євро. Вони вербували незаможних українок для участі у програмі так званого “сурогатного материнства”.

В Україні продавали новонароджених дітей за кордон

Народжувати дітей жінки виїжджали до Чехії, але в меддокументах не йшлося про сурогатне материнство. Вказувалося лише, що немовлята народжені за стандартною процедурою, повідомляє 28 грудня прес-служба Національної поліції.

При цьому в свідоцтві про народження дітей матір’ю вказувалась громадянка України, батьком – громадянин іншої країни. Надалі “сурогатних матерів” змушували оформити відмову від батьківських прав на користь іноземців.

У викритті злочинців, окрім українських правоохоронних органів, брали участь також силові структури з Чехії та Швеції. До речі, як з’ясувалося, двоє організаторів схеми виявились засновниками приватної клініки.

Поліція з’ясувала, що за свої послуги організатори угруповання отримували 50-70 тисяч євро. Діяльність здійснювалася аж три роки.

Результати обшуків

Шістьом фігурантам справи вже повідомили про підозру. Суд вирішуватиме питання щодо обрання заходів у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави на 50 млн грн (з кожного). Злочинцям загрожує ув’язнення від 8 до 15 років.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...