Метод батога для українського бізнесу: кому загрожують величезні штрафи

Жорсткі штрафи для українського бізнесу, які ввели у 2017 році, не загрожують чесним підприємцям і будуть застосовані тільки до тих, хто порушує норми трудового законодавства і зменшує свої витрати за рахунок обмеження прав співробітників.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-служба відомства.

“Адекватні розміри штрафів спонукають підприємців не порушувати закон, а тих, хто порушує, – вийти з тіні. Адже підприємці розуміють, що платити податки і забезпечувати дотримання прав своїх працівників зараз вигідніше, ніж виплачувати штрафи за порушення законів”, – пояснив він.

За словами чиновника, до цього в Україні була абсолютно абсурдна ситуація, коли перевіряючі інстанції просто не могли потрапити на підприємство з інспекцією через недопуск його керівництвом. Тоді не допустити інспектора з перевіркою на виробництво, оплатити символічний штраф і продовжити порушувати законодавство було дешевше, ніж відповідати за подібні дії і дотримуватися права працівників.

“Зараз відбуваються реальні зміни у сфері детінізації, тому що недопуск інспектора з перевіркою на підприємство, неоформлення працівників з метою мінімізації сплати податків і зборів та незабезпечення належних умов праці спричиняють високу відповідальність”, – нагадав міністр.

Разом з тим, Рева акцентував увагу на можливості проведення перевірок підприємств на предмет дотримання законодавства з ініціативи їхнього керівництва. Тобто підприємці викликають інспекторів Державної служби з питань праці для проведення перевірки та виявлення порушень без всякої подальшої відповідальності для них і можуть добровільно усунути знайдені недоліки, повернувшись, таким чином, у правове поле.

При цьому головною метою всіх перерахованих вище дій, за словами глави Мінсоцполітики, є не стягнення штрафів, а забезпечення дотримання законних прав і свобод громадян.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.