Знайдено вітамін, здатний зупинити пневмонію COVID-19: опубліковано нове дослідження

Вчені продовжують свої дослідження про те, як вітаміни, і зокрема вітамін D, може допомогти у важких випадках COVID-19, показуючи, як вітамін знижує гіперзапалення, спричинене імунними клітинами. Нове спільне дослідження Університету Пердью та Національного інституту здоров’я (NIH) демонструє, як активний метаболіт вітаміну D, що продається без рецепта, бере участь у “виключенні” запалення в організмі під час таких інфекцій, як COVID-19.

Дослідження опубліковано в журналі “Імунологія природи”.

Роль вітаміну D
В рамках дослідження були проаналізовані окремі клітини легенів восьми осіб із COVID-19. У цих клітинах частина імунної відповіді на SARS-CoV-2 – вірус, що викликає COVID-19 – посилюється і посилює запалення в легенях.

Після введення вітаміну D в експериментах у пробірці дослідники спостерігали зменшення запалення клітин легень.

Потім вони заглибились у те, як вітамін цього досяг.

Вони зробили це, звернувшись до Т-хелперів (Th1), також відомих як клітини CD4+, які є типом імунних клітин, які стимулюють “кілерні” Т-клітини та інші білі кров’яні тільця для створення імунної відповіді. Відомо, що Т-клітини відіграють роль у тяжких і небезпечних випадках COVID-19, переходячи в режим навантаження і призводячи до часто фатального явища.

Вчені виявили, що при інших інфекціях клітини Th1, які допомагають Т-клітинам боротися з мікробами, проходять прозапальну фазу. На цьому етапі організм позбавляється інфекції. Незабаром після цього система відключається, щоб перейти до протизапальної фази.

Вчені виявили, що вітамін D грає ключову роль прискоренні цього переходу.

Ми виявили, що в здорових Т-клітинах активація запальної генної програми збігалася з активацією системи вітаміну D у цих клітинах. Тому ми досліджували, як працює ця система вітаміну D і що вона робить для здорових Т-клітин, перш ніж спробували зв’язати її COVID-19 “, – розповіли д-р Афзалі та д-р Каземіан Medical News Today.

У той час, як при інфекціях COVID-19 вчені побачили, що прозапальна фаза Th1-клітин не відключилася. Вони пояснили це або дефіцитом вітаміну D, або порушенням реакції клітини на вітамін D.

“Як і очікувалося, вивчаючи, які гени були “включені” в імунних клітинах легень восьми пацієнтів, ми виявили, що їхні клітини перебували у запальному стані “, – сказали співавтори.

Доктор Афзалі та доктор Каземіан сказали, що вони були дещо здивовані, виявивши внутрішньоклітинну систему вітаміну D.

“Традиційно вважалося, що вітамін D залежить від нирок, щоб активувати його, перш ніж він стане функціональним. Ми виявили, що Т-клітини мають автономну систему, яка повністю активує вітамін D та відповідає на нього незалежно від нирок”, – сказали вони.

Дослідники припустили, що додавання висококонцентрованого внутрішньовенного метаболіту вітаміну D до існуючих методів лікування може допомогти людям вилікуватися від COVID-19. Але вони ще не перевірили цю теорію у клінічних випробуваннях.

Потрібні ще дослідження
Дослідження допомогло встановити зв’язок між здатністю вітаміну D зменшувати запалення, викликане Т-клітинами, та тяжкістю COVID-19. Але автори наголошують, що люди не повинні сприймати ці результати як рекомендацію з лікування, адже потрібно набагато більше досліджень.

“Вкрай важливо відзначити, що це дослідження не тестувало лікування вітаміном D на людях, а аналізувало клітини легень восьми осіб з важким COVID-19. Результати, хоч і цікаві, не слід розглядати як вказівку на те, що вітамін D корисний для профілактики або лікування COVID-19 або замінює інші профілактичні та ефективні засоби запобігання COVID-19, включаючи вакцини, маски та соціальне дистанціювання ”, – сказали д-р Афзалі та д-р Каземіан.

Доктор Дональд Дж. Альсендор, доцент кафедри патології, мікробіології та імунології Медичного факультету Університету Вандербільта, сказав, що дослідження пропонує ключі до розгадки можливого механізму, який вимагатиме перевірки у ширшому масштабі.

“Серед населення широко поширена думка, що прийом мегадоз вітаміну D може захистити вас до або після позитивного результату тесту на COVID-19. Наука, що підтверджує ці твердження, все ще розвивається і потребує великомасштабних контрольних клінічних випробувань в майбутньому. Більш того, до цих пір невідомий механізм впливу вітаміну D на COVID-19”, – сказав він.

Доктор Альсендор сказав, що, хоча відомо, що вітамін D має імуномодулюючі функції, це не виправдовує його використання як захисний засіб проти інфекції COVID-19, особливо якщо ігнорувати методи пом’якшення наслідків COVID-19.

Він попередив, що спроба прийому більш високих доз жиророзчинних вітамінів, таких як вітамін D може бути проблематичною для деяких людей.

“Звичайна дієта із щоденним прийомом універсальних полівітамінів забезпечить вас необхідним вітаміном D”, – сказав він.

Проте доктор Альсендор сказав, що в майбутніх дослідженнях потрібно буде відповісти на безліч запитань. Адже не зрозуміло – цей механізм специфічний для COVID-19, чи це працює й для інших респіраторних інфекцій? А якби це дослідження проводилося із зразками від хворих на грип, чи отримали б аналогічний результат? І чи це ключове відкриття може надати інформацію, яка призведе до нових методів лікування множинних респіраторних вірусів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.