Коронавірус “Дельта“: чи ефективні вакцини від COVID-19 проти нового штаму

Штам коронавірусу “Дельта” продовжує поширюватися Україною, мутуючи при цьому в нові підвиди. Вченими виявлено вже понад десяток різновидів вірусу, і багатьох пацієнтів цікавить питання, чи захистить їхня універсальна вакцина від COVID-19 проти усіх цих штамів.

Коронавірус “Дельта“: чи ефективні вакцини від COVID-19 проти нового штаму - today.ua

У “ЮНІСЕФ” зазначають, що схвалені ВООЗ вакцини проти COVID-19 (CoronaVac, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson і Pfizer), як і раніше, дуже ефективні при запобіганні тяжким захворюванням і смерті, у тому числі проти штаму “Дельта”. Якщо вакцинація включає дві дози, то обов’язково потрібно отримати обидві дози (навіть, якщо після першої дози перехворіли), щоб забезпечити максимальний захист від подальших заражень.

Медики та вчені стверджують, що вакцини захищають більшість людей від хвороб, але жодна вакцина не ефективна на 100%. Невелика кількість вакцинованих людей може заразитися COVID-19 – це називається проривною інфекцією, але у них найімовірніше будуть легші симптоми.

Вчені продовжують експерименти із змішуванням вакцин від коронавірусу. Дослідження показують, що вакцинація різними препаратами може підвищити імунітет проти COVID-19. Крім того, вакциновані препаратом Pfizer пацієнти почали отримувати третю бустерну дозу вакцини від COVID-19. Поки що ця доза вводиться за бажанням пацієнтів. При цьому змішувати вакцини медики поки не радять.

Штам коронавірусу “Дельта” більш заразний, ніж інші штами, і не вакциновані і вакциновані громадяни більш сприйнятливі до зараження цим штамом і його різновидами. Саме тому медики закликають не ігнорувати найпростіші вимоги: уникати людних місць, забезпечити хорошу вентиляцію всіх внутрішніх приміщень, носити маску в громадських місцях, де є ризик передачі інфекції, регулярно мити руки водою з милом або засобом для розтирання рук на спиртовій основі.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.